Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni új bicikli vásárlásában. Főleg városban használnám, de ott elég tempósan patkáról fel le, de hétvégenként szoktam földúton és erdőben is csapatni csak úgy szolidan. Amit mindeképp szeretnék bele az hidraulikus fék és állítható teleszkóp. Eddig két típust néztem ki, egy gepidát és egy kellyst.

A max keret az 300 ezer. Szerintetek e kettő közül melyik a jobb választás, illetve mit tudtok még ajánlani?

[link]

[link]



#gepida, kellys, bicikli, kerékpár,
2021. márc. 14. 14:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

Hát tesóm ezekkel nem fogod te csapatni az erdőben xd

Amúgy ha a kettő közül kéne választanom akkor első.

2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:

Mi olyan jó abban a padkázásban, valaki elárulná...??


Már számtalan kérdés alatt olvastam, hogy azért akar montit, vagy hasonlót, hogy padkázhasson.... Szerintem ez kb. 57. szempont egy bringaválasztásnál.... Ennél sokkal lényegesebb dolgok vannak!


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak, városi és kevesebb terepi használatra mindkettő jó.

2021. márc. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
ooops, most néztem a felszereltséget, tényleg a Gepida a jobb! (Acera + Deore váltók) (2es voltam)
2021. márc. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Erdőben tényleg nem ezekkel fogod csapatni. Sőt, azzal kell kezdened, hogy veszel olyan hülsőket, amelyekkel terepre lehet menni. Ezek nagyon nem olyanok.

Amúgy csak a hátsó váltó Deore, a többi alkatrész mind alatt van.


#2!


Városban nem mindegy, hogy szigorún az úttesten ill. kerékpárúton mész-e vagy felugrálsz-e a járdára, ha úgy adódik. Vannak olyan helyek, ahol perceket várhatnék az autók mögött, mert egy kanyarodásra váró kocsi feltartja a többieket. Felugrok az üres járdára és 30 méterrel később le az úttestre.

Montival ez nem probléma, de amikor outivel megyek, akkor nem hibázhatok. Nem találhatom el a padkát. Csak többség úgy meg fel a padkán, hogy nekimegy, aztán csak lesz valami.

2021. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
9%

4: szóval szabálytalankodáshoz kell..


Köszi.

2021. márc. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:

ezen a szinten a gepida(magyar) a ferrari

a kellys(ugyanilyenem volt az alapok alapja)-autó szinten egí átlaggyenge wolksvagen....

2021. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy csapatás alatt arra gondoltam, hogy szoktam a régi kerómmal menni erdőben, de nem vagyok egy profi csak így lightosan. Azt tudom a Gepida gumija nem jó terepre azt majd cserélném is.

A padkázni még nem szoktam. Általában bicikli úton megyek, de előfordul, hogy kell mennem járdán is csak arra gondoltam, hogy bírja ha padkáról lepattanok vagy ha éppen fel rá. Persze mindig vigyázva és az orrát kiemelve, de azért ne kelljen úgy felrakom mint egy országutinál.

2021. márc. 14. 18:43
 8/41 anonim ***** válasza:
51%

kedves kérdező előző válaszoló vagyok ha értessz a bringákhoz vagy van értő ismerősöd:

nézz szétt itt:bikemag.hu

testbike.hu

használtan olyan 80-95%osig álomgépet kapsz 300ért-azt a fönti gepidát-ha majd lessz újból anyag mert most nincs már nem lessz 300ért

de pl merida crossway(600-xt edition)nézz szét használtam tapasztaltam és írtó jó!!!

2021. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Előzőnek azt írtad, hogy a Gepida a Ferrari és a Kellys egy gyenge Volkswagen? Szóval akkor a kettőből a Gepidát választanád? Igazából én csak hobbi biciklis vagyok. Nem versenyzek vele vagy ilyenek, szóval ilyen kategóriában keresek. A Gepidáról hallottam, hogy elvileg fasza meg nekem az is szimpi benne, hogy magyar.
2021. márc. 14. 19:00
 10/41 anonim ***** válasza:

akkor vedd azt de gondolom nélkülem is tudod h hiány van-valójában a csövek nem magyarok itt állítják össze(mások elmondása alapján...)de ha van vedd meg támogasd a magyar ipart!

hozzátéve a kellys sem rossza de ez a legalapabb bicigli a palettáról volt hozzá szerencsém kb 6 éve...

2021. márc. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!