Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szabad-e benzinnel tisztÍtani...

Szabad-e benzinnel tisztÍtani a láncot?

Figyelt kérdés
LánctisztÍtó készülékbe öntenék benzint és azzal tisztÍtanám le a láncom. Nem lesz semmi baja?

2021. ápr. 21. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy az motorláncra volt. Íme a kerékpárláncra is linkek:

"Van aki arra esküszik, hogy szivacs+oldószer, van aki a gőzborotvát preferálja, mások leveszik a láncot és a sort majd brigéciolban, vagy benzinben kimossák. "

[link]

"Ha nem szeretnéd, hogy a láncszemek siklócsapágya nagyon hamar elhasználódjanak, akkor a láncot érdemes gyakran benzinnel, vagy lánctisztító folyadékkal átmosnod."

[link]

"Ha valaki alaposan ki akarja mosni a láncát - aminek lehet létjogosultsága - az szerelje le a láncát, és úgy mossa ki alaposan, pl. kólásüvegben benzinnel, "több léből"."

[link]


A kérdés az volt lesz-e baja. Nem lesz. Vannak jobb szerek is, főleg környezetbarátabbak, de ha nagyon ragaszkodik és nem tud semmit kezdeni a benzinnel, akkor az is jó.

2021. ápr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Wadmalac ***** válasza:
Baja éppen nem lesz.
2021. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, de tényleg szennyező... Nem tudjátok másba elhasznalni? Én a motoromba ontottem annó, vagyis felhigitottam még pluszba, szóval a 15%dizelt levittem 10% alá, úgy voltam vele, hogy baja nem lesz így, nem is volt végül.
2021. ápr. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Wadmalac ***** válasza:

Hát éppenséggel szennyezés szempontjából hogy féktisztító vagy benzin, esetleg gázolaj, egykutya. Mindkettőnek a java elpárolog, mindkettőből ott marad a láncból származó dzsuva valahol.

Ebből a szempontból valószínűleg a Brigéciol a legkevésbé ártalmas, az még akkor sem nagy gáz, ha élővízig jut.

2021. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
De hogy jön ide a féktisztító meg a gázolaj? A kerékpárlánc-tisztító és a benzin összehasonlításáról van szó. Hogy abban a benzin szennyezőbb.
2021. ápr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Wadmalac ***** válasza:

"A kerékpárlánc-tisztító és a benzin összehasonlításáról van szó."


Tök mindegy, a kerékpárlánc-tisztító és a féktisztító nem nagyon különbözik. Mindkettő izopropil-alkohol, némi adalékkal, pl. n-hexán.


És ismétlem, a kérdező gázolajjal keverést is írt.

2021. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Benzint tankoltunk a TDI-be"

ajjj... és túlélte?


simán jó a láncra a benzin és a gázolaj is, nem leszt tőle baja, sőt!

De én azt mondom, hogy ne a lánctisztító gépbe tedd, hanem vedd le a láncot és többször áztasd ki.

Ha van kompresszor akkor fúvasd ki belőle.

A környezetről pedig lehet gondoskodni úgy, hogy nem öntözöd szét hanem összegyújtöd és leadod.

De meg fogod látni, hogy a felfogott mosólében szépen leül a retek az alljáva és a tetején maradt tisztább löttyel újra moshatsz!

2021. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Míg ők itt bonyolítják: igen, jó lesz! :D
2021. ápr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:

"ne a lánctisztító gépbe tedd"

Ilyenbe?

[link]


Hát én azzal mondjuk óvatos lennék.

Gázolaj, Brigéciol okés, de ami agresszívebb, az bizony kinyírja.

Benzin? Nem tudom.

Minél több aromás összetevő, annál inkább műanyag-gyilkos.

A láncnak nem árt, de ennek az izének lehet.

2021. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 tothp ***** válasza:
Szerintem tedd el kannába a kevert cuccot. Ha jön az ősz, tankolásonként boríts be 1-1 litert. A TDI (ha az amire gondolok) simán elvan vele.
2021. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!