Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szimeringeket mivel lehet...

Szimeringeket mivel lehet tisztítani és kenni?

Figyelt kérdés

Használtan vettem solo air levegős villát, de emellett olajos csillapítása van. Nem volt még ilyenem, ezért nem nagyon tudom, mivel lehet kezelni!

Garázsban állt, ezért elég retkes a haljatokban, rá van száradva az olajos por..

A szimeringek nem repedeznek, nincsenek elszíneződve, de csak jó lenne megtisztítani és leápolni valamivel, mert a villát ahol törli, ott van egy kis homokos kosz!

A becsúszók arany színűen csillognak (talán teflon vagy magnézium bevonat), de egy kis por van azon is, mivel tisztítsam, hogy ne karcoljam meg?

Mivel lehet a szimeringeket és a csavarokat kíméletesen letisztítani egy nagy dagonyázás után, hogy sokáig szép és biztonságos legyen?


Hallottam, hogy fejjel lefelé legyen pár órát, akkor az olaj majd megkeni a kiszáradt szimeringeket, ez jó ötlet? Gondoltam rá, hogy adok neki olajat a becsúszókon, de milyet?

Valami ápoló felszerelés nincs ehhez? Szilikon, olaj, rongyok, kefe vagy ilyesmi!



2016. szept. 30. 12:36
 1/5 Zsolt Bodnar válasza:
A hazon alul van ket csqvar azt lecsavrod lehuzod a hazat a helyerol attakaritod tiszta rongyal majd visszacsusztatod felig a hazd a becsuszor a utana fel fel dl olajjal feltoltod majd visszatolod rendesen es mehet vissza a csavr ha es megvan akkor egyszer ketszer benyomod fejjel lefele h elosztotjon rendesen az olaj :D :D :D
2016. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Asszem mégse akarom kitakarítani... :-D :-D

Néztem videót, ez nem jön ám ilyen könnyen szét! Előbb ki kell engedni a levegőt, kivenni a nyúl-csiga csavart, leereszteni az olajat, a Motion Control-t egészben kiemelni és úgy lehet a lábakat kivenni! :-D Azért teljes szervizt nem akarok csinálni, csak a külsejét kéne leganézni, de nem tudom, hogy árt-e pl. a domestos vagy a hipó a tömítésnek!

2016. szept. 30. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Valami kisejlik, hogy nem hulladék villád van mi a pontos típusa? Jobban jársz ha elviszed a közeli bringa boltba és rendbe rakják. Ha nincsenek rendszeresen rendesen karban tartva idő előtt tönkremennek és nem fognak úgy működni ahogyan kell ezek érzékeny szerkezetek. Nehogy bele öntsél akármit is becsúszok hoz, mert csak ártasz vele. Oda speciális teleszkóp olaj kell, de szét is kell szedni ha csak úgy befolyatsz olajat az nem lesz jó.

Én kompresszorral szoktam kifújatni dzsuvát vigyázva, hogy ne a szimeringekbe fújam bele. Aztán műszerolajas rongyak áttörlöm a becsúszókat utána a portól. A külső részét ha nem nagyon koszos esetleg még szilikonos spray-vel megfújkálom és jól áttörülgetem. De egyik esetben sem megy bele semmi a szikeringekhez.


Ha nagyobb karbantartás kell neki szakemberhez vidd, mert amúgy tényleg idő előtt kuka lesz az egész. Persze akkor is megpucolva bringa nélkül vagy bringával esetleg ha csak úgy megy.

2016. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Nekem ez a kompresszoros dolog kicsit túlzás, tuti az egészet belefújnám vele!

Bár láttam olyat, hogy kb. 15 kiló sár figyelt a telón, arra csak kell valami komolyabb tisztítószer és nagynyomású..


RockShox Recon Gold a típusa!

Időközben rámentem, simán vízzel és a lábakon mosogatószerrel lejött minden! Fülpucolóval a kis rések is megvannak hamar! Vettem fekete festéket a hibákra, egész szép lett! :)

Belül rendben van, a lábakra kikerülő kevéske kenőolaj se piszkos! A régi kb. 300km után fekete retket nyomott ki magából!

Most már csak beszerelni kellene, mert nagyon nem bírom nézni, hogy a polcon van!

2016. okt. 2. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A magasnyomásút az felejtős nagyon, benyomja a vizet a szimeringek mellet óvatosan lehet vele csapágyazott részeket is kerülve. Hiába tisztít patyolatra ha utána áll belül a víz. Akkor inkább ami ajánlható spéci cucc a gőztisztító. (Persze a linkeltnél egyszerűbb is megteszi.)

https://www.youtube.com/watch?v=c0hjoNu7TC4

2016. okt. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!