Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sram vagy Simano agyváltók a...

Sram vagy Simano agyváltók a jobbak?

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 08:29
 1/9 hypno ***** válasza:
100%

ROHLOFF a Rolls-Royce ezen a pályán.


Egyébként mindegy. Rendesen kenve, karbantartva örökös mind mint a szegénység.

Itt bővebben olvashatsz az összes elérhető márkáról [link]

2021. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem ertek hozza, de a markakat tekintve: Shimanoval volt szerelve a bringam, amit rogton Campagnolora csereltem, de utana kiszerettem volna probalni a Sramot ezert most az van :)
2021. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak a Rohloff kb. negyedmillió Ft... kissé talán korlátozza a népszerűségét. Nekem 7-es Shimanóval van tapasztalatom, ismeretlen előéletű, külföldről behozott használt agyat vettem, kitisztítottam, átzsíroztam, azóta mentem vele pár ezer km-t és eddig jól szuperál. Hangsúlyozva, hogy más gyártmánnyal nincs tapasztalatom, úgy vélem a Shimano agyváltó elég szinvonalas.
2021. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A párom (használtan vett)kerékpárján is 7-es Shimano volt de voltak vele gondok. Néha, talán az 5. fokozatban beállt úgy, hogy nem lehetett tekerni, aztán egy ideig ismét működött... Nem mertem szétszedni 🙂

2021. máj. 7. 07:20
 5/9 hypno ***** válasza:

#4


Az agyváltót is karban kell tartani és az sem tart örökké.

Nem egy ördög szekere és a youtube-n találsz hozzá videót is, de egy 7 sebességes váltóban már elég sok kis alkatrész van. Meg egy tubus agyváltó zsír vagy 5 ezer forint, és ha alkatrész is kell hozzá az külön macera.


Azon a linken amit adtam, 8000 Ft-ból leszervizelik, aztán megint futhat vagy 4000 kilométert.

2021. máj. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekesség, hogy kenéshiány esetén emlékeim szerint pont az 5-ből nem jön vissza, mert egy nagy meredekségű bizbasz nem tud elfordulni. Mikor kimostam az enyémet, és náthás lett, akkor jöttem rá, hogy oda nem jutott be a zsír. Az acélok minőségére túlzás nélkül mondhatom hogy páratlan, a felületek csak kifényesedtek a sok használatban.
2021. máj. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi. A Shimano végülis szimpatikusabb, mert nincsen az oldalán kiálló alkatrész.

Szóval ha veszek és kész vele valami, akkor inkább szervizbe küldöm. Én sem vagyok egy elveszett ember, de lehet, hogy vacakolnék vele egy hétig és még akkor sem lenne a legjobb...

Egyébként csak akkor kell szervizeltetni, ha valami baja van, vagy x évenként/kilométerenként?

2021. máj. 7. 13:40
 8/9 hypno ***** válasza:

#7


4000 Km-enként. A kenőanyag is öregszik


[link]

2021. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. máj. 8. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!