Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet venni 3-400 ezer forinté...

Lehet venni 3-400 ezer forintért minőségi országúti kerékpárt? 197 centi vagyok és 115 kiló, e miatt kell vmi extra erős váz, vagy hasonló kellék?

Figyelt kérdés
2021. máj. 5. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Esetleg ilyen cyclocross nem jöhet szóba?


[link]

2021. máj. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Országútit szeretnék 100+ km-es tavokhoz. Balaton kör stb
2021. máj. 7. 14:57
 13/18 anonim ***** válasza:
12: hát akkor le kéne fogynod... :)
2021. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amúgy 100+ km-es távokat nem csak outival lehet letolni....
2021. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Most egy Merida V10 trekking bringával tolom, 4 éves bringa, nagyon jó amúgy ez is, de lassan megérik a váltásra.
2021. máj. 7. 23:30
 16/18 anonim ***** válasza:

15: konkrétan mi a bajod vele? Nincs karbantartva?

Én egy 8éves Merida V15-tel megyek éves szinten 7-8ezer km-t - és egyáltalán nem "érik" a váltás. Persze minden évben szervizelem, cserélnek rajta amit kell, stb. stb.

2021. máj. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nincs vele konkrét bajom, nagyon jó kis bringa, de most úgy alakult, hogy vehetek még egyet (spórolgattam) és régóta szívem vágya egy országúti. De ugye a súlyom egyesek szerint már ehhez is sok, nem hogy egy országútihoz. Ezért tettem fel a kérdést ide.
2021. máj. 8. 12:45
 18/18 anonim ***** válasza:

115 kiló picit soknak tűnik, de így is lehet országútizni. Sajnos pont rosszkor szeretnél biciklit venni, mert jön a nyár, covid miatt megnövekedett a kereslet a biciklikre, ehhez még hozzájönnek a gyártási nehézségek a bicikligyártásban.


A gravel kategóriát én inkább kerülném. Aki terepre akar menni, annak egy XC bicikli sokkal jobb választás, műúton pedig kellő edzettséggel is simán lehet vele tartani egy 25-ös átlagot.


Szóval országúti: én elsőnek a Decathlonnál nézelődnék. Bárhol máshol jelentősen rosszabb felszereltséget kapsz ugyanazért a pénzért, és nagy valószínűséggel csak jövő tavaszra tudnak csak szállítani.


[link]


Alu váz, karbon villa, kívűl vezett bovdenek (szerintem ez előny), 105-ös szett, Fulcrum kerekek. Egy ilyen biciklivel versenyen is lehet indulni, a 105-ös szett a legjobb mechanikus váltást nyújtja, a felette lévő szettek csak súlyban térnek el, teljesítményben nem.


Maximum 110 kilót határoz meg a gyártó, elvileg le kéne adnod 5 kilót, ami azért nem lehetetlen. :D Mondjuk én nem félnék a helyedben először kicsi többlettel sem ráülni, ezeket a bicikliket sokkal nagyobb erőhatásokra tesztelik. Ha megtetszett, akkor állíts be egy mailes értesítőt, előbb-utóbb lesz XL méret is. :)

2021. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!