Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az országútisokról akik hétvégente a lezárt rakparton edzenek?

Figyelt kérdés

Sétálgató, andalgó gyalogosok, kisgyermekesek, kutyát sétáltatók, görkorizók stb közt.


Ma láttam amint két országútis ráüvölteni egy gyalogosra, hogy takarodjon az út szélére mert ők itt edzenek.


Engem ez szintén bringasként nagyon zavar, mert én hiába vagyok szabalykövető, normális kerékpáros az ilyen barmok miatt engem is elkönyvelnek egy kreténnek... :(



2021. máj. 9. 19:07
1 2 3
 11/27 hypno ***** válasza:

#9


Hogy őszinte legyek nem tudom van-e tábla.


Amikor arra jártam kordon volt, meg rendőrautó (vagy közterületes?) keresztben, szóval tábla nélkül sem igen támadhattak senkinek ötletei.

Mondjuk ez még az elmúlt évben volt, amikor az újdonsága miatt viszonylag kevesen tévedtek oda.


Amennyire tudom, az egész rakpartból állandó korzót terveznek csinálni, ahol lehet sétálni, bringázni, ejtőzni, ellenben se parkolni, se autóval közlekedni nem. Az autósoknak meg a felső rakparton csinálnának helyet.


Ha valahogy úgy képzelnék el mint a Dráva utca és az Árpád híd között, én kicsit sem bánnnám. Nyilván szokni kellene, de legalább szép lehetne a Duna part.

2021. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

"rakparttal az a gond, hogy KariGeri szerint a bringázás csak azt jelentheti, amit ő művel."



Nyilván ő csak egy dísz bringás.

Értelmes döntést ne várjunk tőle.


De most őszintén ti odamennétek edzeni a rakpartra? 30 fölötti átlaggal csapatni?


Én is lenyomok évi 5 ezer km körüli edzést országúton, tudom nem sok, de eszembe nem jutna ott időfutam menőt játszani, akkor már ott a margitsziget, na az se semmi hely az is megér egy misét.

De könyörgöm ott a hhh, Jánoshegy, Dobogókő egy köpésre.

Nem, hétvégén a rakparton kell zúzni fel alá 3 km es szakaszon... 🙄

2021. máj. 10. 16:58
 13/27 A kérdező kommentje:

Amúgy ez kicsit hasonlít a kötelező bringaút használatra.


Igen tartsunk be a kreszt, a lezárt rakparton, húzzon a gyalogos az út szélére vagy járdára.


Más szituban meg az országútis akkor szépen húzzon le a kerékpárútra. Amit ugye nem szeretünk mert veszélyesnek tartjuk (joggal) és épp ennek az eltörlésén fáradoznak. Az autósoknak meg előre habzik már E miatt a szájuk.

2021. máj. 10. 17:14
 14/27 anonim ***** válasza:

#12!


Ha csak a cím szlogeneket (bringások előtt megnyitott, forgalomtól elzárt) hallottam volna, akkor kimegyek. De amint megtudtam, hogy a megnyitás valójában lezárás (a bringások számára is), eszembe nem jutott.

2021. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 hypno ***** válasza:

#13


A dolgokhoz hozzá lehet állni konfliktuskerülő módon, és úgy is, hogy az ember keresi a konfrontáció lehetőségét.

A két menő jenő nyilván az utóbbi csapatba tartozik.

2021. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Igen az utóbbihoz tartoznak, ami szerintem rossz fényt vet ránk, a normális országútisokra. :(
2021. máj. 10. 19:07
 17/27 anonim ***** válasza:
25%

@3

Igen.

2021. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
51%

És az "út széle" nem azt jelenti, hogy két centire a murvától menjen, hanem az útminőség és egyebek szerint minél inkább tartson jobbra.

Aki az út közepén flangál biciklis, meg hárman egymás mellett mennek, őket természetesen nyugodtan dudáld le.

Persze ez nem változtat azon, hogy a rakpart "megnyitása" egy hülyeség, egy veszélyes hülyeség, pont, mint a kerékpárutak 99%-a, és

a gyalog-és kerékpárutak 100%-a.

2021. máj. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

#17

Miért is?:)

2021. máj. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Wadmalac ***** válasza:
72%

Az a helyzet, hogy az igazi országúti edzőtekerésre minden megoldás alkalmatlan magán a fő úttesten kívül, ahol csak hozzá mérhető tempójú egyéb közlekedők vannak. És onnan meg közös kategóriaként az összes túrázó, bevásárló, sétahajózó bringással együtt vannak kitiltva ott, ahol van alternatíva (ami az összes többi kerékpározási módnak alkalmas valamennyire, de ennek nem).



Ez versenysport. Ami erre alkalmas pályát igényelne. Rallysok nem edzenek autók közt, megvan a saját terepük. Forma 1-esek sem, szintén van saját pályájuk. És még sok egyéb sport is így van.

Csak az országúti kerékpáros versenyzésnek pont az a saját pályája, ahol pont nem lehet versenyen kívül, amikor forgalomkorlátozás, neadjisten útlezárás is van.

Az országúti edző bringázásnak nincs legális terepe, leszámítva azokat a főút-szakaszokat, ahol nincs kerékpárút és engedélyezett a bringa, persze ott meg az autósoktól veszélyeztetve tudnak edzeni.

Ebből a szempontból ez egy mostoha helyzetű sportág.

És sokszor pont ennek a frusztrációja jön ki bunkó megnyilvánulásként az országútisokból.

És nem nagyon van megoldás.

Az autók közé engedés, különválasztva más bringázástól nem jó megoldás, a mostani helyzet sem, külön pályák építése esélytelen (a pár zárt pályás körbekeringős nem pótol mindent és rohadt kevés is van belőle).

2021. máj. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!