Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek azokról az...

Mi a véleményetek azokról az országútisokról akik hétvégente a lezárt rakparton edzenek?

Figyelt kérdés

Sétálgató, andalgó gyalogosok, kisgyermekesek, kutyát sétáltatók, görkorizók stb közt.


Ma láttam amint két országútis ráüvölteni egy gyalogosra, hogy takarodjon az út szélére mert ők itt edzenek.


Engem ez szintén bringasként nagyon zavar, mert én hiába vagyok szabalykövető, normális kerékpáros az ilyen barmok miatt engem is elkönyvelnek egy kreténnek... :(



2021. máj. 9. 19:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20!


Évek óta téma, hogy bevezetik a sportbringás fogalmát, akiknek nem lenne kötelező a haladásra alkalmatlan és balesetveszélyes bringaúton menniük.

Ez megoldás lenne.

2021. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Wadmalac ***** válasza:

#21: Az edző orzágútisnak igen, de gondolom el tudod képzelni, mit váltana ki az autós társadalomból, akár esetenként önbíráskodásba fajulóan.

Már most is megy a gyűlölködés ott is, ahol legális az autókkal közös forgalom.

2021. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

#22!


Ellenkezőleg!

Amikor van egy használhatatlan bringaút az úttest mellett, akkor sok autósnak ez vörös posztó.

Vagy emlékezz vissza, amikor a 2-es és a 10-es úton pakolgatták a tiltó táblákat. Mindkettőn nagyon sokszor mentm már. Tudod, mitől lett veszélyes? A táblától! Mert onnantól sok autós önkéntes rendőr módba kapcsolt. Beszólt, centizett, leszorított.

A 2-en már az M2 (leánykori nevén 2/A) átadása után teljesen indokolatlan volt a tiltás. De volt egy olyan időszak, amikor az egyiket vagy a másikat kitáblázaták. Engem még egy álrendőr is megállított a 10-en. (Megállt a kocsival és civil rendőrenek hazudta magát. Csak már egy hete leszedték a táblákat, tehát rendőrként tudnia kellett volna.)

Az óbidai aluljáróban 1x volt konfliktusom gyalogossal. Ott is játszották a tábla fel-le-fel-le dolgot és amikor ismét visszatették, akkor direkt állt be elém a felhajtón a komplexusos gyalog.

20 éven át senkinek nem voltam útban. De amint kint volt a tábla...


Ugyanez igaz arra is, ha legálisan lehet elkerülni a sportolóknak a keróutat. Ha tudja, akkor nem fog támadni. Most akkor is kiszólnak-beszólnak, ha 100 méter a bringaút és aztán megszűnik vagy egészen más irányba megy.

2021. máj. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Wadmalac ***** válasza:
100%

Sajnos én sorozatban tapasztaltam olyan vonalakon is az autós buzerálást, ahol soha nem volt kerékpártilalom.

Melyik hülye mire kattan be.

És melyik hülye mennyire nem ismeri azt a KRESZ-t, ami alapján jogsit kapott.

Volt már olyan autós, aki azon ágált, hogy azért tilos bringával ott mennem, mert folyamatos fehér csík van az út szélén és akkor az csak autós út.

Gondolom mindent autópályának is hisz, amin van szalagkorlát.

2021. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár napja magyarázta teljesen jó szándékkal egy ismeretlen srác, hogy miért hülyeség a másfél méter, amit KariGeri bevezetett.

Nem akartam vele vitatkozni sem azon, hogy nem vezettek be ilyet, csak egy ajánlás, sem azon, hogy KariGerinek ehhez semmi köze, sem azon, amit felhozott ezen ajánlás ellen.


Nem mondom, hogy az emberek fele ilyen, mert ez a srác egy tipikus utcai bűnöző volt. De sokan ülnek autóba az övéhez hasonló tudással.


Hiába gondoljuk át a dolgokat logikusan, ha az emberek egy része még a hülyeségében sem logikus. Sosem fogjuk tudni, hogy ők hogyan reagálnak. (Olyasmi ez, mint a lefóliázott Nemzeti Dohányboltok. A bűnözők azonnal megláttak benne a lehetőséget. Nekem eszembe nem jutott.)

2021. máj. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Wadmalac ***** válasza:

"Nem akartam vele vitatkozni sem azon, hogy nem vezettek be ilyet, csak egy ajánlás"

Rengeteg helyen tették ki teljesen hivatalos közúti táblának látszóan, én spec örülök, hogy ennyire beveszi az autós nép mint szigorú szabályt.

:)



Valószínűleg azért nem fog záros időn belül hivatalos szabállyá válni, mert gyakorlatilag teljesen törli az egy nyomon haladó jármű sávon belüli előzésének-kerülésének KRESZ lehetőségét.

2021. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb. olyan, mint a "tolva szabályos" tábla, ami semmit sem ér, de támadt már nekem öntudatos gyalogos. Na, már megint a témánál vagyunk. :)


(Építkezés miatt szűnt meg egy szakaszon az úttes, bringaút. Tényleg keskeny volt a járda.) Ha leszállok, akkor nem lehet elmenni mellettem. Lépésben csorogtam, hiszen kb. 150 méter volt az egész, túlélem. Frusztrált bácsi pedig nekem támadt, hiszen ott van a hivatalos tábla is. Mire volt jó a tábla? Agressziót szült. Aki nem tud lépésben gurulni, az úgyis leszáll. Aki tud, az viszont jobban teszi mindenki számára, ha pedálban marad.


Ha nagyon erősködik, akkor leszállok, de elmondom, hogy arra senki és semmi nem kötelez, hogy az olajos lánc oldalán menjek. Ott bizony ő lesz, amikor elmegy mellettem.

2021. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!