Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti bicikli nagy lesz...

Országúti bicikli nagy lesz nekem?

Figyelt kérdés
162 cm vagyok viszont a biciklim váz mérete 55cm, nagy lehet? Valahogy lehetne kompenzálni? Ajándékba kaptam…

2021. máj. 11. 23:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha átülnél egy valóben megfelelő bringára egy hétre, akkor éreznéd, hogy ez mennyire nem jó méret.
2021. máj. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az 53cm hosszú felsőcső is nagyon hosszúnak tűnik nekem. Ebben az elmúlt két hétben milyen távokat mentél vele? Ha maximum ilyen egy órákat, akkor még el is hiszem, hogy nem érzed kényelmetlennek, utána jönnek a gondok.


Ahogy előttem írták, lehet nagyon rövid stucnit rakni a bicóra és előre lehet tolni a nyerget, de ez a bicikli sokkal nagyobb (geometriától függetlenül), mint ami neked kellene.


Én a helyedben vennék egy kisebbet használtan, a mostanit pedig eladnám. Eladni könnyebb lesz, másikat venni picit nehezebb.

2021. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ez egy standard váz? Ezek alapból férfiakhoz vannak méretezve, női arányokkal jobb lenne a hosszabb nyeregvázcső és rövidebb felsőcső. Ezért szokás nőknek a magasságukhoz képest kisebb vázat venni, mert a nyeregcsővel egyszerű kompenzálni, a felsőcső hosszúsága nem állítható.


De ha ez egy spéci női arányokkal bíró váz (de férfira hasonlító csőelrendezéssel), akkor emiatt lehet, hogy mégis jó az a méret.

2021. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagy lesz! Stucnival es a nyeregcso formajaval tudsz jatszani ... de 162cm-hez alapvetoen nagy az 55-os bringa.
2021. máj. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!