Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi kaloriat egetek?

Mennyi kaloriat egetek?

Figyelt kérdés

Napi 2 ora mtb kb 35km (tudom lassu, de vastag kereku mtb, tehat megerolteto) aszfalton.

Naponta folyamatosan ez mennyi kaloriaegetes lenne? Megallas nelkul.



2021. máj. 12. 20:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan egyszerű ez, mivel a test sokkal több energiát igényel, mint amit a pedálon átadsz. Egyrészt az emberi test sem 100% hatásfokú, ezért is izzadunk, mert keletkezik egy csomó hő, amit el kell vezetni. Ez is kalóriát emészt. A lábon kívül még számtalan izom dolgozik, hogy fenntartsuk a testpozíciót, egyensúlyt, működnek az egyéb alapvető testfunkciók és az agyunk is.
2021. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

700 kalória 2 órára borzasztóan kevés.

17,5-ös átlag egy vastag gumis mtb-val is nagyon kevés, és az ilyen mozgásformához nem hozzászokottaknak a viszonylag alacsony intenzitás, pulzus is már megerőltetőnek tűnhet, hiába hozhatnak ki magukból sokkal többet is. De még így is teljesen irreálisan alacsony a 350 kalória/óra, amit mondott itt valaki, el is felejtheted.

2 óra alatt ezret minimum égettél, ha tényleg megerőltetőnek érezted. Versenytempóban ez lehet kétezer is.

2021. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

21-es: a képlet ezt is figyelembe veszi. Mivel nem vagyunk gépek, a biciklizés közben általunk kiadott energiának kb. a 25 százalékát tudjuk a pedálra átadni, viszont mikor joule-ról kcal-ra váltunk át (egy joul 0.2389), az már ki is oltja a fent említett eltérést.


Utolsónak pedig: Itt nincsenek csodák, minél nagyobb teljesítményt adsz le, annál több kalóriát égetsz el. 17.5 feles átlag egy montin, mint ahogy írtam is jóhiszeműen 100 watt körüli teljesítményt jelenthet. A leadott teljesítmény után égetjük el a kalóriákat, nem pedig az intenzitás után. Így fordulhat elő, hogy egy edzettebb ember alacsony intenzitáson (de nagyobb teljesítménnyel) több energiát fogyaszt el, mint egy hétvégi koca biciklis, akinek 20-nál már 165 a pulzusa. Ja és még valami, légyszi te ne írj hülyeségeket, 1000 kcal-t most Valter Atti nem éget el a Giron, ha így lenne, egyszerűen nem tudnának eleget enni a versenyzők, és eléheznének. :)

2021. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Versenytempóban reális az 1000 kcal/óra. Csak egy kezdő nem tud 15 percet sem menni ilyen terhelésen.

A 350-et nagyon kevésnek értem. Főleg taposópedállal, amikor folyamatas haladás helyett mindig vissza kell gyorsítani a bringát. Az átlag ugyanaz, de nem minegy, hogy valóban egyenletes tempóból jön össze, vagy állandó gyorsításokból.

2021. máj. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

@23


A hülyeségek írásával kapcsolatban adott tanácsot megfogadhatod magad is.

Valter Ati tényleg nem éget el 1000 kalóriát óránként egy 5 órás szakaszon átlagban, mert egy verseny nem így működik, akkor mennek maxon, amikor kell, és egy átlag szakasz nagyobb részében nem kell.

De kikereshetem neked egy olyan hosszabb, több órás edzését, ahol meg megteszi.

2021. máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

De a képleted segítségével nyugodtan kiszámolhatod:

1h*3,6*400W=1440, mondjuk egy órás ftp teszten 1500 kcal/órás "fogyasztást" produkálhat egy könnyebb, de azért nem túl gyenge hegyimenő mondjuk.

Az 1000kcal/óra tehát :

1000=3,6*x

1000/3,6=277,78 Watt.

Ez a legtöbb amatőr versenyzőnek már ftp kategória.

Egy profinak viszont borzasztó sokáig tartható. Nem is kellett keresnem, a tegnapelőtti 5 és negyed órás (fehér trikót érő:D)

giro szakaszon 282 W átlaggal kb. 5300 kcal-t kalkulált Attinak a computer.

2021. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Na kedves utolsó. :D Tudom, hogy hogyan működik egy verseny (mezőnyben 200-250 wattal is simán el lehet lenni síkon).


Itt csupán szemléltetésként próbáltam bemutatni, hogy miért nem reális az 1000 kcal egy teljesen hobbi kerékpáros esetében. Az, hogy nem éget el 1000 kcal-t abban lehet tévedtem, hiszen az ftp-m alapján én is többet égetnék. :D


A lényeg hogy ilyen teljesítmény huzamosabb ideig nem tartható egy profinak sem (3 hetes verseny végére már eléggé kivannak :D).

2021. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

A 2 órára írtam az ezret, nem egyre.

Egy háromhetes végén is bármikor lenyomnak órákat ilyen teljesítménnyel, ez közel sem maximális terhelés!

Ha ugyanarra a hegyre másznának fel végig, akkor a 3. héten x wattal kevesebbet tudnának, persze.

2021. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Utolsó: órákat, de azért nem 4-5 órát nap nap után. Az 4.5-5 watt/kg biztos nekik is tud fájni huzamosabb ideig.


Aki pedig kevésnek gondolja a 350 kcal-t. Azt reálisnak érzed, hogy 1 óra futás 6 perces kilométerekkel kb. 600 kalóriát éget el? Ha szoktál futni, akkor tudod, hogy ez a 10km/h sebesség is mennyivel megterhelőbb, mint egy 20-as átlagot tartani biciklin, síkon, kis széllel. Így egyből reálisabb lesz az a becsült 350 kcal/óra.


Aki akar csomó kutatást találhat, amiben látható hogy túlbecsüljük az elégett kalóriák mennyiségét. A fitness trackerek, appok, konditermekben lévő gépek mind ezt csinálják, tehát nem csoda, hogy az emberek fejében is az él, hogy egy óra kardió mozgás után beverhetnek egy fél pizzát. :D

2021. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Hu most mar tenyleg nem ertem. Egyebkent szerintem is keves a 700 ket orara. Folyamatosan tekerek, a bicozas nem tunik annyira nagyon megeroltetonek mert imadom es emiatt elvezem is, de utana ahogy hazaerek erzem a faradtsagot. Foleg a hatam es a vallam, de nem zarom ki, hogy rossz a testtarrasom a biciklin es ezert lehet.

Hozzateszem csak igy tavasz/nyar kornyeken bicozom evente minden nap, tehat nem vagyok fanatikus (az lennek de sajnos nincs ra idom csak ilyenkor).

Egyik nap elvittem a parom city bike bicojat (nagyobb kerek es vekonyabb) es csak repultem es meg se ereztem. Lehet az en mtb-m esetleg nem jo nekem meretben vagy ahogy irtam rossz a testtartasom rajta es ezert erzem azt a faradtsagot miutan hazaerek.

2021. máj. 14. 07:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!