Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mountain bike-ot jó ötlet...

Mountain bike-ot jó ötlet single speedre átalakítani?

Figyelt kérdés
Minden mellébeszélés nélkül azért szeretném ezt, mert szeretnék egy "igénytelen" bringát.. Jó ez hülye megfogalmazás, szóval a lényeg, hogy azt szeretném elérni, hogy minél kevesebb meghibásodási esélye legyen. Nyilván fékeket nem veszem le. Egy olyan single speed mtb-t akarok belőle kihozni, ami hobbikerékpározásra (illetve munkába járásra) használható, nem terepezek, csak földút max plusz aszfalt (tudom, hogy utóbbira az országúti való, de nálunk nagyon trágya utak vannak, jó ide ez is). Milyen áttét lenne ideális egy 26-os mtb-nek? Köszönöm előre is!
2021. máj. 21. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Nem használod a váltót, és onnantól egysebességesként fog üzemelni. Amúgy nem olyan bonyolult szerkezet egy bicikliváltó, hogy állandóan elromlana.
2021. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Állítsd be egy tetszőleges kombinációra, és soha ne válts.

Máris single speed bringád van. :)

2021. máj. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A kis kerék vastag nehéz váz gumi nem ad akkora élményt , a versenyváz egyenes kormány hátul 1 nagy sor 28 kerék 700ç 23as gumi na az igen . Emiatt kar modositani , évek alatt előttem par ötletet, megmarad egy halom régi vagy új kihasználatlan alkatrész ...
2021. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem mész rossz időben és nem mész legalább 500 km-t havonta, akkor évente egyszer elviszed szervizbe, ahol átbowdenezik és semmi dolgod nem lesz vele. A váltó és váltókar nagyon ritkánm romlik el. A váltással már szokott gond lenne, de az többnyire a koszos bowdenezés miatt van.
2021. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó ötlet! Nem éri meg!

Nem sorolom fel mit kellene cserélni, módosítani, mert lusta vagyok annyit gépelni :D

De a szerelés, módosítás árából vehetsz egy single speed kerékpárt! A teszkóban biztosan van ennyiért, de inkább használtan vegyél valami normálisabb helyről ahol nem műanyag hajtókaros cuccot adnak.

Add el a montidat és keress valami helyi kerékpárgurut akitől tudsz venni egy normális singlespeedet ha mindenképp az kell.

2021. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Single speed tok jo! .... PALYAN. De a terepen valtozatosak a terep viszonyok - egy attetelben eleg szopatos! :D
2021. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szeringem is fölösleges. Ha nagyon akarod akkor mondjuk alakitsd elöl 1tányéros rendszerre akkor marad benne még lehetősèg és nem kurodel...

Viszlag olcsó. Nem romlik jobban mint más.

Amugy ez a meghibásodás ok az elhanyagolt technika nem az alaktrészek mennyisége.

2021. máj. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Több hátránya is van az 1 sebességnek, pl. jobban kopik az a lánckerék, amit használsz állandóan. Ez a kopás később pedig a lánc ugrásához vezet, jobban jársz ha min 2 sebességgel használod, nekem is van egy 30 éves 6 sebességes Apolló csepel csodám, nem MTB, , de 2, 3 sebességet használok csak és láthatóan nem kopik úgy a hátsó lánckerék. Egyébként ezen az egész lánkerék gyüjtemény egyben cserélhető.
2021. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a kopás annyira nem számottevő dolog a rendszerben.

Egy rendesen karbantartott lánc 5000km-et simán kibír.

Ha cserélni kell akkor viszon amugy is mindent,az 1x1nèl is.

Egy minőségi 1x1 hajtás pedig nem igazán olcsobb mint egy közepes 1x7,8,9.

Amikor egy normális 9es hajtás 20000ezerből megvan...és mèg hegyre is mehetsz vele.

2021. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én nem a láncról irtam, hogy kopik, az nyúlik egyébként, ha nem jó minőségü az anyaga. Hanem maga a hátsó kis lánckerék kopik, egyébként számottevően, pár hónap után észrevehető szabad szemmel is, nem tudom miről irt előttem az előttem író..
2021. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!