Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nem tudok megtanulni biciklizn...

Nem tudok megtanulni biciklizni, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, és most kezdtem el biciklizni tanulni. Eddig 2 barátommal próbálkoztam, de egyikük se tudott "megtanítani". Próbálkozok ezerrel, de eddig csak 2x sikerült 5 méternél tovább mennem. Bármi ötlet? :D

2021. máj. 23. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
2021. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Wow
2021. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt is, nagyon jó rávezető gyakorlatokat írnak!


[link]

2021. máj. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A Cenz Ura ***** válasza:
0%

ahogy Lenin mondta: "gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás"


vagy valami hasonló. :D

2021. máj. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Keress egy nagyon-nagyon-nagyon enyhe lejtőt!

Ezen könnyebb lesz elindulni.

Az elindulás a legnehezebb.

2021. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem megy abringazas, probald meg a golya labat! :)))
2021. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ami nem megy ne eroltesd ... ha a dugas sem megy, kuld ide a baratnodet (segitek!) :))))
2021. máj. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Engedd le a nyerget annyira, hogy ha rajta ülsz akkor is teli talppal leérjen a lábad a földre. Ha bármi van le tudod tenni és nem dőlsz el.

A pedált felejtsd el és csak a lábaddal hajtsd magad szép lassan mint a kisgyerek a nyuszimotort!

Először csak váltott lábbal hajtsd magad, aztán kezdd el felemelni mindkét lábad. Ne menj túl gyorsan és ha dőlsz akkor tedd le a lábad. Szép lassan rá fogsz jönni, hogy hogyan kell egyensúlyozni.

Nekem kb 1 délután alatt megvolt. Igaz sérüléseim is lettek, mert elsőre a rózsabokorba estem bele, utána meg anyám kedvenc muskátliját zúztam össze, úgyhogy alaposan megvert :D

Menjetek ki valami földesútra vagy valami parkba ahol elég kemény a talaj és akkor tuti nem sérülsz meg ha esetleg elfekszel.

2021. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:
56%

Próbáld ki az alábbi módszert:

Üllés tökig le, hogy teljes talppal, akár behajlított térddel is leérj. Magadat lökd el, ne hajtsd a kerékpár elsőre, próbáld felemelni a lábad, siklani. Ez a futóbiciklis módszer.

Barátodat meg felejtsd el! Csak bizonytalanná válsz tőle ha valaki folyamatosan fogja a bicót és esetleg rángatja te meg másfelé kormányoznál.

Igyekezz lazán, egyenesen ülni! Kormányt nyugodtan, határozottan fogd! Ha összevissza ficánkolsz, folyamatosan kormányozni akarsz akkor tutira elesel.

2021. máj. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!