Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 2 hete újonnan vásárolt...

2 hete újonnan vásárolt kerékpáromon elszakadt a lánc. Milyet érdemes feltetetni helyette, ami nem adja meg magát ilyen hamar?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 18:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
Mennyiért vetted, és hol? Garancia?
2021. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egy webshopból, Neuzer kerékpár 150 ezer ft volt.


Még várok a visszahívásra a webshoptól, de ha bonyolult az ügyintézés, akkor inkább elviszem egy másik szervízbe.


(A webshop üzlete az ország másik végében van, így oda nem sziovesen vinném el)

2021. máj. 26. 18:15
 3/15 anonim válasza:
Ja az gáz. Azt hittem ilyen Tescos.
2021. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TR75 ***** válasza:
Milyen volt az eredeti lánc és milyen a hajtás (hány sebességes a hátsó váltó)?
2021. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tothp ***** válasza:
Két hetes bringán nem kell láncot cserélni, csak tisztességesen összerakni. Egy szervíz némi apróért 5-10 perc alatt megoldja.
2021. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4.: 7 sebességes váltó van hátul.


5.: mi a garancia arra, hogy legközelebb nem szakad el újra? Egyáltalán mitől szakadhatott el, lehet, hogy rossz minőségű.

2021. máj. 26. 19:27
 7/15 tothp ***** válasza:
100%

Valószínüleg attól szakadt el, hogy az összerakáskor a kinai melós rosszul préselte össze a szemet. Ha megnézed, a szakadás nem úgy keletkezett, hogy eltört egy szem, hanem, hogy a szemeket összekötő csap kifordult a lemezkék furatából.


Ennek úgy látatlanban 95% esélyt adok.

2021. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én többszázezer km alatt 1x szakítottam el láncot. Nem tudom, hogy akkor mi volt az oka.

De én 10%-ot adok az összeszerelési hibára és 90%-ot a felhasználói hibára.

2021. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7.: Így van, nem tört el szem, az összekötő nincs is meg.


8.: nem sokat használtam úgy, de emelkedőn mindkét váltót a legkisebb fogaskerékre állítittam. Ez a keresztbeváltás okozhatta a szakadást?


Ha az én hibám volt, akkor érdemes az egész láncot cserélni, mert a többi is sérült lehet emiatt?

2021. máj. 26. 21:22
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkettő a legkisebben volt, akkor keresztbe volt váltva.

Önmagában a keresztbe váltás nem gond, de valószínűleg alig forgott és nagy nyomaték alatt próbáltál váltani.


Bemész egy szervizbe, összerakják a láncot és ha valahol ugrik, akad, akkor látni fogják. Valószínűleg csak 1-2 szem sérült.

2021. máj. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!