Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározáskor előfordul,...

Kerékpározáskor előfordul, hogy fáj a térdem. Erre milyen módszereket javasoltok? Térdszorító, vitaminok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 18:53
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Ha izületi jellegű a fájdalom, akkor egy komolyabb izületvédőt mindenképpen érdemes szedni (pl.: Arthroxon, NEM Forte stb). Ha elmúlik a fájdalom, akkor egy idő után elegendő lehet áttérni egy általánosabb izületvédőre.

Egy rendes komplex multivitamin tabletta vagy pakk, az mindenkinek egy teljesen alap dolog nemtől, kortól, terheléstől függetlenül. (Nem egy random gagyi drogériás)

Komolyabb, inkább nagyobb igénybevételre pl.: Scitec Multi pro plus.

Általánosabb pl.: One-a-day vagy Mega daily one plus. Emellé még egy plusz C-vitamin sosem árt (1000mg).


Ettől függetlenül: Sok sok víz fogyasztás. Testsúly/20 = Liter. (Azaz pl.:70kg-nál 3.5L). Illetve helyes táplálkozás.

2021. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megfelelő beállítás megoldja. Amikor a hajtókar vízszintesen áll, akkor a térdednek a pedál közepével kell egy vonalban lennie.
2021. jún. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 hypno ***** válasza:
Hány évesen fáj a térded?
2021. jún. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nyeregmagasság pontos beállítása csodákra képes!

Tegnap felültem az egyik bringámra amit tavasszal teljes szétszedéses karbantartásban részesítettem és hát a nyerget csak szemre tettem vissza.

200 méter után éreztem a térdem!

Gugli: kerékpár nyereg beállítás, és olvasgass, sok cikk szól erről. Persze a kerékpár mérete is jó ha stimmel...

2021. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
21
2021. jún. 4. 20:05
 6/10 anonim ***** válasza:

22

én nyertem!

2021. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
cöh! térdfájásban is versenyezhetünk! :DDD hehe
2021. jún. 4. 20:50
 8/10 hypno ***** válasza:

#5


Próbáld meg belőni a nyerget, de ha maradnak a panaszaid, akkor inkább nézesd meg orvossal. Bandázst inkább ne használj. Csalóka az a segítség amit ad.

Igyál sokat és egyél sok csontlevest és kocsonyát.

2021. jún. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2021. jún. 4. 22:55
 10/10 MGéza ***** válasza:
A nyereg akkor van jó pozícióban ha támasztja a hátsód, a lábfej talp részével közel függőlegesen, teljesen nyújtott lábbal tudod hajtani a pedált. Rövid bemelegítés, rákészülő lassabb szakasz, sportkrém is segíthet, egyik ilyen olcsó a Perskindol.
2021. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!