Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kulacsot használtok...

Milyen kulacsot használtok biciklizéshez?

Figyelt kérdés
Kulacsot keresek, olyan "cumis" üveget, amilyen a régi kék powerade kupakja volt.

2021. jún. 6. 17:44
 1/8 hypno ***** válasza:

Mind olyan.

Rendes szabvány 7,5 deciset használok.

De ha otthon felejtem, akkor bármely 0,75 ásványvizes üveg megteszi.

2021. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy találtam, hacsak nem sima vizet tartalékolsz benne, a kulacsnak túl sok haszna nincs. Szénsavasat nem érdemes beletölteni, mert kirázódik belőle, nyáron túlforrósodik a benne tárolt ital, télen pedig belefagy (hacsak nem termosz).

Én inkább a hátizsákomban vagy a málhamellényemben viszem magammal az innivalót, eredeti csomagolásban.

2021. jún. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kulacsozással az a gond, hogy nyáron tényleg felmelegszik benne a víz, még akkor is, ha jégkockával telerakod. Ha teheted, célszerű hőszigetelt termokulacsot venni (kicsit drágább, de értékelni fogod emelkedőn tekerés közben).

Én kulacsot akkor szoktam vinni, ha csak rövid körre megyek, 20km felett már megtöltöm az ivózsákot, amiből sokkal kényelmesebb menet közben inni.

A "cumis üveges" megoldással az a gond, hogy macerás menet közben nyitogatni fél kézzel, szerintem jobb a foggal kihúzható szívókás, feltéve ha nem sárban tekersz, mert akkor szopogathatod a sáros gumikupakot :-)

2021. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TR75 ***** válasza:

Én Osheet szoktam vinni, pluszban kulacsot csak nagy melegben, vagy hosszabb távra.

Az ivózsákot fontolgatom egyelőre, de ismerve a mosogatás-utálatomat...

2021. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Leszoktam a csutorás kulacsokról. Az első ivás után korcog a fogam alatt a por...

vettem a dekatlonban műanyag kulacsot. az elvan a kulacstartóban meg a táskában is

2021. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Decathlonban van slow flow meg fast flow. Attól függően, hogy milyen legyen, mennyire jöjjön belőle a víz, választhatsz. A fast-nak nagyobb a csutora.

Ha meg MTB-ozáshoz, vagy terepen, porban biciklizéshez kellene, akkor olyat vegyél, aminek van védője pont ezért (egy múanyag félgömb, mint a csutorra lehet hajtani)

2021. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
Duplafalú "termosz" kulacsot használok, elég jól hidegen tartja azt a 6-7 decit, ami belefér.
2021. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hátizsákba gyömöszölöm az 5;7dl-es lötyit. Gyári csomi.

A kulacsrol pont a fent említett poros probléma miatt szoktamle.

2021. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!