Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Összteleszkópos biciklínek...

Arktika kérdése:

Összteleszkópos biciklínek nem deformálódik el a hátsó felnije?

Figyelt kérdés

4 honapja BicajosFutár vagyok ,sokat ugrálok patkákra fel le, ezért sajna Duplafalú alufelnis cube crosstrek bicajomnak kicsit görbe lett a hátso kereke, hiába volt 40 es széles a gumi...

Szerintetek ha lenne össztelós montim, annak a felnije hogy bírná a patkázást?


2021. júl. 3. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A patkázást semmilyen felni nem bírja. Tanuld meg kiemelni a hátulját is, ne csak az elejét emeld!
2021. júl. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Normális teleszkóp darabja önmagában 100 felett kezdődik, kötve hiszem, hogy az megérné neked.
2021. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem is értem miért nem csináltak még olyan bicajt aminekek vagy 25centi széles a kereke és egyszerűen csak kifeszített gumiból vannak a küllői... arra nem kéne még teleszkóp sem, rugalmasan venne minden kátyút, meg patkát
2021. júl. 3. 18:57
 4/12 anonim ***** válasza:

"patkázást"

paDkázást...

Az PADKA!


"Nem is értem miért nem csináltak még olyan bicajt aminekek vagy 25centi széles a kereke és egyszerűen csak kifeszített gumiból vannak a küllői... arra nem kéne még teleszkóp sem, rugalmasan venne minden kátyút, meg patkát"

Még a padka szót sem tudod leírni helyesen akkor hogyan értenéd meg az ostoba kérdéseben taglaltakat? :DDDD

Figyelj oda a kerékpárodra, tartsd karban, szervizeld. Ez a kulcsa annak, hogy a szénhidrát transzportációs tevékenységedet továbbra is megfelelő időn belül tudd teljesíteni!

Értsd: ha valamit használsz az tönkre fog b..ódni! A futárkodásba ezt is kalkuláld bele!

2021. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A patkázást azért sem bírja, mert ilyen szó nincs. Padka, padkázás van.


Ha rugalmas lenne a küllő, akkor minden irányba hajlana a kerék. Az első kanyarban összetörnéd magad.

Meg kell tanulni bringázni. Fel kell elemeni mindig a kereket, a hátsót is, ha padkára mész.

2021. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/results?search_query=bunny+hop+bicycle

ezt tanuld meg!

ezzel nagyon sokat tudod a kerékpárodat kímélni!

2021. júl. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lazábbra kell tekerni a hátsó rugót és full felfújni a gumit .
2021. júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MGéza ***** válasza:

Össztelóssal lassú leszel futárkodni, nem arra van az kitalálva. De nagy csillapítást nem ad az sem a hátsó keréknek, ha padkázol, bizony kb 10-20%-ot nyel el, a többit a felni fogja viselni. Nem éri meg, dög nagy önsúlya van az ilyen gépeknek úgy általában, ami meg igazán bírná, az neked elérhetetlen kategória szerintem.

Egyébként azt sem tudjuk, milyen árkategóriás géped van, nagy különbség van egy 80-100k meg egy 300k körüli gépre szerelt dupla falú felni között is tartósságban.

2021. júl. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hypno ***** válasza:
100%

Izgalmas.


Én nagyjából körbe tudom tekerni az egész várost anélkül, hogy padkázni kellene...pláne mióta a rokikra is gondolnak.

2021. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Alex Fly ***** válasza:

Hát ha gondolod, akkor próbálj meg egy fullyval futárkodni és majd rájössz. Mondjuk az általad említett 25 cm széles kerék sem új a nap alatt: fatbike-nak hívják. Speciel a flaszteren nem feltétlenül előnyös, hogy akkora a gördülési ellenállása, mintha egyfolytában fúznád a féket...

És ha valóban futárkodsz, akkor egy elég bonyolult, százezres plusz alkatrész nem feltétlenül a legjobb megoldás arra a problémára, amit némi járműkezelési ismerettel kiküszöbölhetsz, csak ehy űjabb meghibásodási lehetőség. Nem véletlenül használ sok futár fixit, amely a lehető legegyszerűbb kerékpár, a lehető legkevesebb alkatrésszel, ami meghibásodhat - de ha futárkodsz, akkor ezt nyilván a kollégáidtól a gyakorlatban is megtanulhatod...

2021. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!