Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha elzsibbadt az ujjad,...

Ha elzsibbadt az ujjad, kisujjad, hogy sikerült megszüntetni? Mi okozza (rossz tartás, kormány...) ?

Figyelt kérdés

Hol nyomódik, ami kiváltja a zsibbadást?

Kifejezetten olyan valaki véleménye érdekel, akinek sikerült megoldania.



2021. júl. 22. 10:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a talpam szokott...☹
2021. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Még a szorosra húzott kesztyű is okozhatja.
2021. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 TR75 ***** válasza:
100%

Ha a kisujj nyomódik, akkor a tenyerednek a kisujjad felőli alsó része nyomódik, ami több problémára is utalhat (általában túl sok a súly a tenyereden).

1.) messze van a kormány/nyereg (értelemszerűen állítással/kormányszár vagy kormánycserével javítható, hajlított kormánynál a fékváltókar feljebb húzásával is lehet korrigálni, ha nem nagy a gond);

2.) túl mélyen van a kormány/túl magasan van a nyereg, esetleg a nyereg előrefelé dől (állítással kiküszöbölhető);

3.) helytelen kéztartás/testtartás, vagy túl erős szorítás (enyhén hajlított kéz, egyenes hát, laza izmok);

4.) a mag izmok elégtelen használata (némi rágyúrás, pl. plank)

5.) egyszerűen nem jó kormányt/bandázst/markolatot használsz (csere, vagy egyenes kormánynál kormányszarv használata);

6.) nem jó a bringa mérete (ezen is csak korlátozott mértékben lehet segíteni, /kormány-/kormányszár váltással, nyereg állítással;

7.) ezek tetszőleges keveréke (ez a legrosszabb, mert sok a faktor).

Szóval egyrészt próbálgatással megoldható, ha nincs valami extrém gond (mondjuk 160 centis magassághoz 61 centis váz), másrészt, ha lehetőséged van, menj el egy bikefittel foglalkozó céghez (Magyarországon nincs sok belőlük), ahol ugyan ki kell pengetni a zsozsót, de cserébe egzakt módon bemérnek mindent és megmondják, milyen paraméterekkel rendelkező bicaj lesz jó neked.

Milyen bicaj, milyen kormány?

Ha vágod az angolt egy kicsit, pár videó:

[link]

[link]

[link]


Esetemben a városi bicajnál a kormányszarv megoldotta a kérdést, nagyon kényelmes lett.

A gravelnál még dolgozom a dolgon, valószínűleg több probléma is van, részben a szorítás, részben a mag izmok, részben a hajlított kormány szokatlansága, de javul a helyzet.

2021. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
De akár egy nyaki meszesedés is.... ha kényszertartásban van a fejed...
2021. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van, ha már elöregszik a biciklis kesztyűm és nem elég puha a tenyere.
2021. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#1: az se lehet kellemes


#2: nincs bic.kesztyűm


#3: köszönöm ezt a részletes hsz.-t, 1.és 2. kizárt, többi lehet.

Régi tracking a bicikli, egyenes kormány, keménygumi markolat.

A váz egy kicsit rövid, lehetne kicsit távolabb a kormány.

Az első videót megnéztem, magyarra fordítóval.


#4: nem kizárt, köszönöm. Voltam háziorvosnál, adott beutalót nyaki rtg-re. Sokat laptopozok sajnos.

2021. júl. 22. 14:54
 7/24 A kérdező kommentje:
#5: köszönöm, nekem se puha kesztyű, se puha markolat.
2021. júl. 22. 14:58
 8/24 anonim ***** válasza:

#6 (4-es voltam)


Sajnos mindkét tevékenység ilyen hülye nyaktartással jár. Ráadásul ugye a számítógépnél az ember napi 6-8 órát ott ül. :( Ún. "keselyűnyak" tartás, amúgy vannak rá jó gyakorlatok, hogyan lehet néha lazítani, kicsit odafigyelve....

2021. júl. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

#7, nekem az volt, hogy kesztyű nélkül nagyobb távoknál előjött ez a kézzsibbadás. Vettem egy kesztyűt próbaképpen, azzal megszűnt a probléma - egész addig, míg a kesztyű el nem használódott.


Nem is a puha tenyérrész a lényeg, kesztyűben biztosabban tudtam fogni a kormányt és nem kellett olyan erősen szorítani. Az alkarom is kevésbé fáradt el úgy. A BBB legolcsóbb (amúgy női :-)) kesztyűje vált be, azóta is mindig ilyet veszek, szerencsére évek óta kapható ugyanaz a fajta.

2021. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

#6: igen, laptopnál az óránkénti szünet is fontos lenne, a tartásomra egyébként képtelen vagyok folyamatosan figyelni. A számítógép pedig egy fokkal jobb, mert ott a monitor jóval feljebb tehető, mint a billentyűzet. Ma egy hát-váll erősítést elvégeztem.

Gondolkodom rajta, hogy ma este lecsukom a laptopot egy hétre :)


#7: ezzel a magyarázattal már értem, szerintem én is szorítom, csak már megszoktam, s nem veszem észre. Köszönöm a tippet kesztyűre!

2021. júl. 22. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!