Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Görbe és gyenge hát erősítésér...

Görbe és gyenge hát erősítésére, illetve a tartás javítására mi a legjobb edzőgép, hát-has pad, ilyesmi?

Figyelt kérdés

100-150 ezer forintig bármi szóba jöhet, csak lényeges lenne hogy olyan legyen amit kezdők is tudnak használni...


175 cm magas vagyok, 62 kg. és sajnos olyasmi a tartásom mint annak a valóvilágos alekosznak, vagy kinek, aki erről híresült el... Már egészen gyerekkorom óta ilyen amúgy, elég sokat csúfoltak miatta.


Talán leginkább a mélyhátizmaimat kéne erősíteni, de máshol sem ártana.


Én jelenleg ezt néztem: [link]


Viszont mivel csak egy dolgot tudok venni jelenleg, ha ilyen árakban gondolkodunk, ezért szeretném megtalálni a lehető legjobbat, ami hatékony is és egyszerű is használni...


Jelenleg fontosabb lenne a tartásom javítása mint az izmosodás, de egyébként azért is vagyok ilyen görbe, mert szinte semmi izom nincs a hátamban, egyszerűen megterhelő kihúzni magam és ha nem figyelek már görnyedek... És ugye ha tanulok/dolgozok vagy bármi másra figyelek, akkor máris elterelődik a figyelmem arról, hogy kihúzzam magam.


18/f


A válaszokat előre is köszi!



2021. márc. 1. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úsznod kellene rendszeresen, és kitartóan, gépet csak akkor venni, ha már a tartásod javult.

Az úszás az a mozgás, amikor rá vagy kényszerítve, hogy a fejed kiemeld a vízből, amit egyenes háttal tudsz megtenni.

Gépen edzve, izmosodhat a hátad, de attól még a tartásod nem biztos, hogy javul.

2021. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem először a gyógytorna lenne jó. Ameddig megterhelő alap helyzetben is a megfelelő testtartás (azaz nem csak az van, hogy elfelejted és begörnyedsz), addig én nem nagyon ajánlom az edzést, mert le fogsz sérülni.


Minimális tartásbeli problémákra jó, nekem is segített az előreesett vállaimon (igaz, mellé csináltam gyakorlatokat, amik kifezezetten erre vannak), viszont nálam nem volt olyan gázos a helyzet.

2021. márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem kell venni semmilyen gépet, nézz yt-n erősítő videókat és ennyi. Én is ezt csinálom.
2021. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

#3#

A filmek nézésétől erősödik a hátad? :-))

2021. márc. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
4-es, a tartás javul, talán pici izommal megfűszerezve. :))
2021. márc. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!