Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem tudom visszatenni a...

Miért nem tudom visszatenni a külső köpenyt a biciklimre?

Figyelt kérdés
Belső gumit javítottam, de ahogy vissza akartam tenni rá a belsőt és a külsőt, sehogy sem sikerül. Akárhogy próbálom, csak feszül és nem megy vissza a külső köpeny a kerékre a gumileszedő segítségével sem. Teljesen leengedtem a belsőt hozzá, de úgy sem jó.

2021. aug. 2. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A külső gumi peremét a felni közepébe kell igazítni, ott kisebb az átmérő. A szeleppel szemben érdemes kezdeni, és a szelepnél befejezni a gumi beillesztését. Amikor az első peremet illeszted be, a belső még ne legyen benne, mert csak útban lehet! Egy kis szappanos víz is segíthet megkönnyíteni a folyamatot.

Sajnos vannak gumi-felni kombinációk, amik nem egyszerűek, de ha már egyszer rajta van, akkor rá kell mennie újra.

2021. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert béna vagy! :)

Vannak vért izzadós felni-külső párosítások. Valamelyik fél perc alatt fel lehet tenni, valamelyikkel küzdeni kell. Lehet segíteni szappanos vízzel, hogy 1-es írta, de ha nagyon szenvedős, akkor legközelebb másmilyen külsőt vegyél, mert az erdőben nem biztos, hogy lesz nálad szappanos víz.

2021. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MGéza ***** válasza:
Nos, a helyi szerelő aki rendszerint felrakja nekem a gumikat(én is béna vagyok hozzá :)) púdert szokott használni. Nincs nedvesség, de ragadás-tapadás se nagyon.
2021. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Én spec a bolti gumiszerszám helyett két-három darab sima konyhai, lapos, lekerekített nyelő evőkanalat szoktam használni.

Laposabb a gumivasaknál, kisebb eséllyel lyukaszt belsőt és könnyebb felnifaragás nélkül odébb húzni is a peremben (plusz gumileszedésnél be lehet akasztani küllő alá, hogy ott maradjon, ahol kell).


Ha ilyen nehezen adja magát, hármat, plusz egy segítőt, aki harmadik kézként az az egy kanalat ott tartja, ahol már be van ugratva a perembe.


Sosem szappanoztam, hintőporoztam, így mégis mindig felment a helyére.

Volt mondjuk olyan szúk kevláros külső, ami a vili-vili aero-felnin helyére ugráskor olyat szólt, mint egy kisebb petárda, de felment.

Levenni többet nem lehetett, csak levágni. :)

2021. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!