Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sz1asztok, bocs ha túl bugyuta...

Sz1asztok, bocs ha túl bugyuta a kérdés, de Déli-Szentendre tekeréshez kaphatok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Kifejtve: eddig csak kisvárosi környezetben bringáztam, se vonaton, se Pesten nem tekertem még, lámpa, elsőbbség, gyalogkerékpárút, szédelgőturisták megvan, van esetleg még valami amit nem ártana tudnom? Courier-al slick gumikon megyek. Főleg a belvárosibb rész érdekel, gondolom vasárnap pl a rakpart tele van.

[link]

Köszi!



#bebiciklizés #kibiciklizés
2021. aug. 6. 20:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Plot twist: a vonaton nem akarok tekerni :)
2021. aug. 6. 20:08
 2/14 hypno ***** válasza:

Óbudán, az Árpád hídtól a Szentendrei úti Auchanig kicsit macerás, aztán a Graphisoft parktól az északi vasúti összekötőig közúton kell tekerni.

A Római parton a kocsma szakaszon murva van és jó időben sok ember. Ott érdemes áttolni a bringát, aztán a sétányon csak kényelmesen, mert gyalogosok is használják.

Pünkösdfürdőtől, már "sztrádán" mehetsz Szentendre belvárosáig.

2021. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hypno ***** válasza:
Ja! és ha a Lupa szigeti résznél az ártéri út használható, akkor ott semmiképpen ne állj meg, mert a szúnyogok lesznek a bringáról.
2021. aug. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 hypno ***** válasza:
lesznek= leesznek
2021. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. aug. 6. 21:47
 6/14 anonim ***** válasza:

A Délitől elég hamar lehet találni bringautat, ha átmész a Krisztina krt-on a Vérmezőre. Ott találni fogsz bringautat az Attila út oldalán. A Széna tértől pedig lemegy a bringaút a Dunához.

Innen el tudsz menni a Tímár utcai felüljáróhoz, amin időnként tilos bringázni. Innem el tudsz tekerni az Árpád-híd északi oldaláig. Itt lesz kalandos a dolog, mert a bringaút kockaköves téren megy át. A többség a Polgár - Kórház - Miklós utva útvonalon jut el a Folyamőr utcáig.

A Folyamőr végén építkezés van, nem tudom, hogy most mennyire járható. Egyirányúsítani szokták, számíts rá, hogy kerülni kell.


Most néztem a linkedet. :)

A Rómaira értelmetlen lemenni, jó a térkép szerinti Nánási-Királyok útja útvonal.

Békás után az útvonalad nem az ártéri bringaúton meg. Nemrég az el volt árasztva, nem tudom, hogy levonult-e tejesen, illetve megtisztították-e már. Tehát azt jó kerülni most. Tehát Békás után a töltésen mész, ahol szintén sokan tekernek, de a Lupasziget utcától (Kórház utca) nagyon nem túl jó az út és végén van egy dózeres szakasz, amit slicken nem biztos, hogy élvezni fogsz.

Amint beérnél Szentendrére már mehetnél is ki a főútra, mert a bringaút most éppen le van zárva.


Tehát: Békás végén a Hadrianus utcán menj vissza a Madzsar József utcáig! Ott kanyarodj balra, majd állj meg az út szélén és fordítsd meg a bringádat. :) Át tudsz menni a Szentendre út túloldalára a zebránál és onnanrtól a bringaúton csak északra kell menned. Szentendrére az úttesten tudsz bemenni, de van (lekopott) kerékpáros nyom felfestve.

2021. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2021. aug. 7. 09:21
 8/14 hypno ***** válasza:

#6


A Rómaira nem értelmetlen lemenni. Nem olyan haladós, mint a Nánási- Királyok útja útvonal, de sokkal hangulatosabb.

2021. aug. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8!


Szerintem a hétköznap reggeleket leszámítve értelmetlen és idegörlő ott tekerni. Az más, ha az a cél, de a Királyok útján is sebesség körlátozás van és tényleg nem száguldoznak ott az autók (kivétel persze mindenhol akad). A Rómaira viszont csak az menjen tekerni, aki kb. max 16 km/h-val szokott haladni.

2021. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hypno ***** válasza:

#9


Én viszonylag ritkán tekerek úgy, hogy a cél a minél hamarabb minél messzebb jutni legyen, ellenben a kellemes időben lenyomott sétakerékpározás híve vagyok.


Szóval magamból indultam ki.

2021. aug. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!