Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A biciklim kerekét (asszem...

A biciklim kerekét (asszem felninek hívják) le lehet festeni?

Figyelt kérdés

Barim azt mondta gyárilag lehet csak venni. Igaz ez? Egy hozzá értő ember nem tudja lefesteni?

Egyébként mennyibe kerülne ha lefestenék nekem? Kivel tudnám megcsináltatni? Bicikli szerelővel vagy van ehhez külön ember?



2021. aug. 7. 19:19
 1/3 hypno ***** válasza:
100%

Persze, le lehet festeni.

Ki kell fűzni a felnit, lefesteni, aztán újrafűzni, centírozni.

2021. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Wadmalac ***** válasza:

Ha felnifékes, akkor a fékfelületet ki kell maszkolni, ott ne legyen festve.


Ezen a váz é a felni is saját festésem.

[link]


Alu felni, ha festetlen, igényel egy finom becsiszolást és speciális alu alapozót, különben hamar lepattog.

Ha az már rajta van, jöhet szinte bármilyen fedő.

Én hőálló fekete matt spray festéket használtam. Nem fűztem ki, csak maszkoltam a fékfelületet és a küllőket, küllőanyákat, egyenként.

Maszkolónak a festékboltos papír maszkolószalag tökéletes.


Maga a festés gyors volt. Öreg villa satuba befog, kerék bele, megpörget és a spray csak odatart, mint egy esztergakés. Jobbról, balról, felülről, épp csak kifényesedésig, egy réteg meg is van, így nem folyik meg.

Három réteg, közte 10-10 perc száradás, kész.

Utána a maszkolószalag leszedése kínkeserves óra volt, de valamit valamiért.

2021. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Ja, kihagytam, gumit azért vedd le.

:)

2021. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!