Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kockázatos lenne clipses...

Kockázatos lenne clipses cipővel körbetekerni a Balatont?

Figyelt kérdés

Országúti kerékpárt használok. Nemrég vettem a cipőt, eddig kétszer tekertem vele ,,hosszabb" távot, 40 km, 60km. Játszottam párszor a beállítással, és videókat is néztem róla, hogy hogyan lehet a legideálisabban elhelyezni a stoplit az alján.

Mindkét táv végén elkezdtek zsibbadni a lábujjaim, majd a talpam, de nem volt vészes. Azóta lejjebb raktam a nyergem, mert szerintem leginkább az okozta a problémát. A tekerések után semmim sem fájt.


Szombaton tennénk a Balatonkört, amit kb. 10 óra alatt szeretnénk letudni.

(Tavaly már megcsináltuk kb. ennyi idő alatt)

Eléggé tetszik a cipő, érzem, hogy sokkal hatékonyabb, de aggaszt a zsibbadás, hiszen nyílvánvaló hogy ennyi idő és kilóméter alatt nem tudtam kitapasztalni a legjobb beállítást, vagy lehet még kicsit szokatlan az egész.


Szerintetek kockázatos lenne elindulni a cipővel?

Mindenképp vinnék szerszámot, amivel a stoplit állítgathatom, ha szükséges.



2021. aug. 4. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan a stoplibeállítás az oka? Túl szoros fűzés, ilyesmi nem lehet mögötte? Én amúgy nyugodtan elindulnék így, ha olyan a csapat, hogy szükség esetén megálltok és igazgathatod a cipőd 5-10 percig. Ha nem ennyire lazán akarjátok, hanem tényleg fontos ez a 10 órás cél, akkor lehet, hogy nem kockáztatnám meg.
2021. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. A clipses kifejezés értelmezhetetlen.

2. Valószínűleg klipszes, clips-est akartál írni. De a klipsz mást jelent.

3. A patent pedált angolul clipless-nek írják.

4. Holnap még tekerhetsz 3-4 órát. Ha semmid nem fáj, akkor hajrá. De a talp inkább a szűk cipő vagy a görcsösség miatt szokott fájni.

2021. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MGéza ***** válasza:

"Azóta lejjebb raktam a nyergem, mert szerintem leginkább az okozta a problémát. A tekerések után semmim sem fájt."

Tehát minden valószínűség szerint megtaláltad a rossz beállítást. Én megpróbálnám a helyedben így.

2021. aug. 5. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha menet közben jönni fog a zsibbadás, lazíts a cipő meghúzásán, akár fűzős, akár tépőzár stb.

És próbálj néha kicsit nem nyomva, hanem húzva pedált forgatni.


Párszor körbekaristoltam már a Balatont és a kisebb távokra optimális beállításokkal is jött a zsibbadás 100 km után valahol.


Az országútis cipő totál merev, nem mozog benne annyit a lábfejed, mint egy akármilyen cipőben. Nem mozog, ugyanott van nyomva: előbb-utóbb zsibbadni fog, ha még a cipő meghúzása is szoros, plusz nem igazi körforgással pedálozol, csak lefelé nyomsz.

2021. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2021. aug. 6. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!