Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen a jó városi bringa?

Milyen a jó városi bringa?

Figyelt kérdés

Hetente 5-6szor használnám a munkahelyemre mennék vele, kb. 5km.

Az is jóha konkrét tipust írtok.

Budapesten lakok, viszonylag jó az út,az út 90% bringaút.



2021. aug. 4. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Uj vagy használt ? Trekkingeket nézegetnék vagy versenyt , dechatlonban . Na meg Hervis Scirocco Benger 28ast .
2021. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28-as trekking, én is olyannal járok. Férfi létemre nőivel, hátul egy kosárral. Lexarom hogy néz ki, kényelmes és praktikus.
2021. aug. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen felhasználásra teleszkóp nem kell. Egy 28-as kerekű, merev villás trekking, esetleg fitness bringa teljesen megfelel. Ha bő keret van rá, akkor lehet cifrázni szíjhajtással, agyváltóval, hogy ne kelljen sokszor karbantartani. De Bp.-re nem biztos, hogy lenne szívem drága bringát tartani városi rohangálósnak. Inkább valami olcsóbb, használt, kopottas bringa, ami amúgy műszakilag rendben van, csak nem vonzó annyira a tolvajok szemének.
2021. aug. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 MGéza ***** válasza:

Az attól függ! Budapesten már sok helyen elég jó az aszfalt, a nem ballonos gumikkal szerelt gépek viszont erősen átadják az úthibákat.

Tapasztalat, hogy testvérem 26-os montija ami nekem nettó kínzás egyébként, teljes komfortérzetet biztosít 2,5bar nyomású 2.0 szélességű gumikkal annak ellenére hogy teleszkópja sincs, ugyanott a levegős villás KTM Life Race szétrázta a kezem, a 28-622/7,5bar nyomású gumikkal.

Éppen ezért az mondom, az aránylagos sebesség és a komfort ideális kombinációja egy 28-as trekking, 42-47 széles, max 3,5bar nyomású gumikkal. Ha az út sima és jó, akkor egy csomagtartós városi jellegű öreg versenybringa is szóba jöhet, csomagtartóval és virsligumival. Viszont nyilván érzékenyebb az úthibákra és jobban is kell vele figyelni, érdemes egyenes kormánnyal preferálni, főleg ha még nem nagyon használtál fékváltókart.

2021. aug. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Milyen a jó városi bringa?"


A XXI.szazadban? :) - raketa meghajtasu :DDD

2021. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MGéza ***** válasza:

#4 Vagyok.

Picit javítom magam: Nos, városban, főleg Budapesten ne erőltessük a virsligumit. A Mester utca körútról Lurdi ház felé vezető szakaszán egy darabig a közlekedési sáv egyet jelent a villamossínnel. Nos, olyan szépen beszedte a 23 széles elsőt, hogy öröm volt nézni, vagy inkább vérfagyasztó. Aránylag olcsón megúsztam, hiszen 28 széles gumikkal már máshol tapasztaltam, hogy sínt kis szögben vékony gumikkal keresztezni bizony felelőtlenség. Szóval lehet, de csakis bizonyos helyek elkerülésével. Vagy ha valaki nagyon ide is kos kormányt akar mert neki az a kényelmes vagy a megszokott akkor cylocross/gravel, esetleg régebbi városi/outi/túra hibrid gépet, szélesebb és mintás gumival használjon.

2021. aug. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több, mint 30 évig "klasszikus" városit használtam (túrákhoz is), de most már inkább trekkinget vennék, mert azért lássuk be, az időnkénti hétvégi kiruccanásokhoz a természetbe (kavicsos és földutak) nem a city az ideális, még ha meg is birkózik vele. Szerintem nem jellemző, hogy az emberek kizárólag munkába járáshoz veszik a bringát. Jól fog az jönni máshol is.
2022. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!