Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Decathlon-os kerékpáron lehet...

Decathlon-os kerékpáron lehet fogaskereket cserélni?

Figyelt kérdés

Vettem tavaly egy biciklit a decában. Elől egy fogaskerék van, hátul azt hiszem hogy 6.

Sajnos ha hosszabb útra megyek vele, akkor a legnagyobb áttétel is túl kicsi nekem, már nem tudom gyorsabban tekerni, de így is alig haladok. Ha az első fkereket kicserélném egy kicsit nagyobbra, akkor pont jó lenne. A nagyon kis áttételeket úgy sem használom. Ezt könnyen meg lehet csinálni, vagy ehhez váltót is kellene cserélni?

Köszönöm szépen a segítséget


2021. aug. 9. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A váltót nem érinti, mivel elöl nincs. A pontos típus segítene megmondani, hogy mik a lehetőségeid. Nem minden hajtómű bontható, nem mindegy milyen lánckereket veszel rá, és a váznak is van egy maximális befogadó képessége.
2021. aug. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Holnap pontosan leírom neked a bicikli tipúsát, az alapján tudnál többet mondani?

2021. aug. 9. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne csak a bringa típusát írd le, hanem

- az eső tányérod fogszámát

- a hátsó sorod legkisebb - legnagyobb lánckerekének fogszámát

- a kereked méretét (26, 27.5, 29)


Mennyivel (km/h) haladsz?

2021. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobb fogaskereket raksz előre akkor lehet hogy láncot is kell cserélned/toldanod.
2021. aug. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%
Illetve a monoblokk hossza is problémás lehet, ha a komplett hajtómű cserélve lesz (ha nem csavaros az első lánckerék, akkor bizony lesz).
2021. aug. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!