Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol kerékpároznál szívesebben?...

Hol kerékpároznál szívesebben? Az autóforgalomtól csak egy sárga vonallal elválasztott kerékpársávon vagy a teljesen külön kiépített kerékpárúton?

Figyelt kérdés
2021. aug. 29. 22:36
1 2 3
 11/23 Wadmalac ***** válasza:
55%

Nem teljesen értem a lemínuszolást.

Valaki nem értette meg a lényeget?

Hogy nem az a legfontosabb, hogy kerékpárút vagy sáv, hanem hogy az hogyan van megvalósítva és hogyan van a közlekedési morál "nevelve"?

2021. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

Wadmalac!


Menj ki a Margit-hídra és megérted!

A bringáso többsége ma már városi kocabringás. Akik sem bringázni, sem közlekedni nem tudnak. Nekik az kell, hogy elzárt bringautakon közlekedhessenek. Persze sokkal jobb lenne, ha megtanulnának bringázni, sokkal egyszerűbb követelőzniük, mint szembenézni a saját hiányosságaikkal.

Hiába van igazad, de sok lúd Wadmalacot győz.

2021. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Wadmalac ***** válasza:
82%

"A bringáso többsége ma már városi kocabringás. Akik sem bringázni, sem közlekedni nem tudnak. Nekik az kell, hogy elzárt bringautakon közlekedhessenek."

Eddig oké, de ezt SEM kapják meg, ha a gyalogosok bele vannak mixelve.

A kocabringásnak meg a fő baja, hogy fingja nincs a KRESZ-ről, mert nem tanítják kötelezően.


Ezért emlegetem a közlekedési morál, az oktatás fejlesztését elsősorban.

Sokkal régebbi, nagyobb kerékpáros kultúrájú nemzeteknél kerékpárút nélkül is megfér egymással gyalogos, kerékpáros és autós.


És, lásd mondjuk a rakparti megoldást, az ész nélkül, tervezés nélkül létrehozott kerékpárforgalmi terület minimum annyi bajt csinál, mint amennyit megold.

2021. aug. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%
A kresz oktatás az autósokra is ráférne. Aki 20-30 évvel ezelőtt szerzett jogsit, annak fingja nincs, hogy kell kezelni a kerékpárosokat, kerékpárutakat.
2021. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 nemaRendőrség ***** válasza:
85%

Miskolcon a kerékpárutak nem menethelyesek, hanem lerakták mindkét irányt vagy jobbra vagy balra.

Néha átvezetik őket.

Van egy szakasz ahol 100m-t átrakja balra, majd vissza jobbra, ott van kerékpáros nyom, szinte mindig azt használom.

Perceket dob a logikátlan tervezés hogy jobbra balra dobálják az utat és mindig várni kell a lámpára

2021. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Wadmalac ***** válasza:
75%

"Aki 20-30 évvel ezelőtt szerzett jogsit, annak fingja nincs, hogy kell kezelni a kerékpárosokat, kerékpárutakat."


Van benne valami.

Én 1990-ben szereztem jogsit, ott a személyautó jogsinál a kerékpáros közlekedők szinte csak marginálisan voltak említve, a kerékpárút meg kerékpársáv csak a KRESZ-könyvben volt látható, az utakon sehol.

Én a kerékpárosokhoz való helyes viszonyulást kábé onnan tudom, hogy országútisként elég sokat láttam a szitukat a másik oldalról.

2021. aug. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Egyértelműen kerékpár úton. Biztonságosabb
2021. szept. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Alex Fly ***** válasza:
72%
@19: egészen addig, amíg nem keresztez egy úttestet...
2021. szept. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
39%

#19!


Mitől lenne biztonságosabb?

(Az nem jó válasz, hogy félsz az autóktól még a bringasávon is, mert az csak egy érzés.)

2021. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

#20!


Addig sem biztonságosabb. Még az egyikirányú kerékpárút sem, mert azon szoktak szembe jönni és azon is sétálnak gyalogosok.

2021. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!