Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egysebességes kerékpárra...

Egysebességes kerékpárra milyen áttétel tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom volt ker sok ilyen kérdés, de pont olyat, mint az enyém nem találtam.

A mostani áttétel 44x18.

Futárként azért nem könnyű minden nap hajtani, főleg a sok lassítás-gyorsítás miatt, hídon felfelé menet, ha nincs meg a lendület, elég szenvedős, bár amúgy sem sétagalopp.. de többnyire nem kell hidat járni, sima úton meg jól jönne ha gyorsabban lehetne haladni, feltéve ha nincs szembe szél.. tudom, egy váltós lenne a legjobb, de pont a karbantartás/költség minimalizálás miatt döntöttem ss-nél.

Egy 48x16 os lépés túl nagy falat lenne? Mivel soha nem volt még más ss-em, így nem tudom mekkora a különbség pár fogasszem között, ti mit ajánlotok?



2021. aug. 31. 20:01
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Érdemes lenne átalakítani olyan váltósra/venni eleve olyat, aminek elől van csak 3 lánctányéra, hátul ugyanúgy csak a racsni?
2021. aug. 31. 20:04
 2/37 A kérdező kommentje:
Vagy akkor már ha karbantartás ügyileg ugyanannyi baj van vele, akkor inkább egy normálisat? 16 sebességest?
2021. aug. 31. 20:05
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha elso valtot teszel fel, tuti kell lancfeszito, akkor meg kb. ugyanott vagy mint a valtoval. Ha ragaszkodsz a ss-hez, valassz olyan attetelt amit birsz.
2021. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
6%
Első valtón minimum 2 tánýér hátul 7es vagy 8 as racsni . Esetleg elől 1 de az komolyabb márka és áttét legyen és hátul pedig 9-10 ....
2021. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
#4 varosi rohangalosnak monnyuk pont nem ilyen ultravekony lancos, erzekeny rendszert kene hasznalni. Megkockaztatom hogy egy 1x7-es rendszer boven eleg lenne, azt meg gombokert lehet osszerakni egy tourney valtoval meg hatso sorral, es meg mindig a SS folott vagyunk rugalmassagban. 48 / 14-28 varosba pont eleg.
2021. aug. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

A 48-16-ot nagyon nagy ugrásnak érzem.A

A 44-18 az, amiben el lehet indulni. Egy hídra még fel lehet hajtani ezzel is, de a 48-16 már nagyon nem erre való. Ha fel kell menned Budára, akkor a 44-18 is nagyon kényelmetlen lesz.

Nem az áttétel korlátozza a végsebességet, hanem nem tudod kitekerni a meglévő áttételedet.

A SS és a váltós váz kialakítása eltérő.

2021. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 hypno ***** válasza:
100%

Esetleg meggondolhatod, hogy szerzel egy 3-5 sebességes agyváltóval szerelt hátsó kereket (vagy agyat amit átfűzetsz).


Haladósnak beállítod az alap áttételt, hogy kb azt tudja mint a mostani, és ha szembe jön az ájer, és/vagy az emelkedő, akkor lesz 2-4 kapaszkodó fokozatod. 5000 kilóméterenként kell neki egy karbantartás, de amúgy igénytelen. Ugyanabba csúszópapucsos vázba belemegy és használható vastag lánccal, és akár láncvédővel is.

2021. szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 hypno ***** válasza:
100%

Kiegészítés:


Ha már a 44-18-as áttételt is nehéznek, szenvedősnek érzed, akkor egy 48-16 esetében mire számítasz, mi fog történni?

2021. szept. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor átalakítom agyváltósra. Egyébként egy Decathlonos Elops 500-ról van szó. Mivel úgyis most kopott el a racsni, lánctányér, meg elnyúlt a lánc is meg kicsit már lötyög oldalirányba a hátsó kerék szóval gondolom az agyat amúgy is fel kéne újítani/cserélni, ezért így már megcsinálom normális agyváltósra. Viszont segítségre lenne szükségem.
2021. szept. 2. 12:49
 10/37 A kérdező kommentje:

Egyáltalán hány sebességest vegyek?

Néztem ezt: [link]

Aztán ezt is: [link]

Meg ezt is: [link]


Igen, van amelyik szett van ami csak agyváltó, kérdés ha szettet veszek abba minden benne van, ami az átalakításhoz kell? Igazából nem is értem, hogy kell átalakítani, nyilván szerviz fogja csinálni, de jó lenne tudni, mi fán terem? Agyváltónál ugyanúgy csak egy kis racsni kell rá, mint most? Vagy több fogaskerék? Ha igen mennyi? Előlre kell több lánctányér? Vagy a jelenlegi 44x18 áttétel jó lesz hozzá? A felnifékes és a szabadonfutós agyváltó ugyanaz? Mert láttam még kontrásat meg tárcsafékest és dobfékest, nekem felnifékem van (patkófék).

2021. szept. 2. 12:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!