Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egysebességes kerékpárra...

Egysebességes kerékpárra milyen áttétel tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom volt ker sok ilyen kérdés, de pont olyat, mint az enyém nem találtam.

A mostani áttétel 44x18.

Futárként azért nem könnyű minden nap hajtani, főleg a sok lassítás-gyorsítás miatt, hídon felfelé menet, ha nincs meg a lendület, elég szenvedős, bár amúgy sem sétagalopp.. de többnyire nem kell hidat járni, sima úton meg jól jönne ha gyorsabban lehetne haladni, feltéve ha nincs szembe szél.. tudom, egy váltós lenne a legjobb, de pont a karbantartás/költség minimalizálás miatt döntöttem ss-nél.

Egy 48x16 os lépés túl nagy falat lenne? Mivel soha nem volt még más ss-em, így nem tudom mekkora a különbség pár fogasszem között, ti mit ajánlotok?



2021. aug. 31. 20:01
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Mennyit mentél eddig ezzel a bringával?
2021. szept. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Márciusba vettem, azóta kb 8-9 ezer km-t, eddig az első agy lett felújítva, mert már kb nem forgott a kerék ha megpörgettük, a pedál tört el, meg a monoblokk lett cserélve egy hónapja.
2021. szept. 2. 13:03
 13/37 A kérdező kommentje:
Meg 3 gumiköpeny és kb 15 db gumibelső csere🤣, de az megint más dolog, én hibám volt mind.
2021. szept. 2. 13:04
 14/37 A kérdező kommentje:
Meg egy szett fékgumi, de barátnőm és futár, ugyanilyen biciklivel, na neki is a pedálon meg a fékgumin kívül minden gyári, úgyhogy szerintem élet jó bringa, igaz ő könyebb is, meg nem is használja olyan mostohán, mint én.
2021. szept. 2. 13:09
 15/37 anonim ***** válasza:
Igen, éppen arra gondoltam, hogy egysebességesnél sokáig elfut egy lánc+sor, ha tisztíva, kenve van.
2021. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Eleinte 2 naponta tisztítva, kenve volt, azóta már kicsit ráuntam, inkább heti 1 max 2x van olajozás. Akkor nyúlok hozzá, ha hallom, hogy kezd nyikorogni a lánc. Meg ha sorozatosan esős idők vannak, akkor a franc viszi lemosni, addig úgy van használva, ha pedig már kimosta az eső és nyikorog, akkor a koszos láncot beolajozom, annyi. Majd ha jön a száraz idő lemosom, igaz az sem 100%-os soha, mert csak magasnyomásúval kap tisztítószert meg aztán tiszta vizet, és így is elbír szerintem összesen 10 ezer km-t.
2021. szept. 2. 13:18
 17/37 hypno ***** válasza:

#10


Az agyváltós bringa pont úgy néz ki, mintha egy sebességes lenne, csak a hátsó agyba be van építve egy bolygóműves sebességváltó.


Minthogy te továbbra is kvázi egysebességes használatot tervezel, a linkelt váltók közül az első fölöslegesen sok sebességet tartalmaz, a második kontrafékes, aminek van pár hátránya, vagyis az utolsó az ami megfelelhet.


Azon a középső fokozat a direkt hajtás (mintha nem is lenne váltó), az 1, lassító, a 3. gyorsító fokozat.


36 küllős felni való hozzá. Ha a tied ilyen, akkor befűzik a régi agy helyére az agyváltót - ha nem, akkor kell egy 36 küllős felni is -, felszerelik a váltóbowdent és a váltókart, és kész is.


Még az alapáttételről kell döntened, mert azt fogod használni.


Ez így kicsit le van egyszerűsítve, de ennyi a lényeg.

2021. szept. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Így már sokkal érthetőbb, de még nem teljesen. Szerencsére 36 küllős van, de az alapáttételt hogy határozzam meg, ha nem tudom, hogy az általad írt középső fokozat hány fogas? Mert én alapáttételnek ugyanezt szeretném ami most van, tehát 44x18.
2021. szept. 2. 14:18
 19/37 A kérdező kommentje:
Valamint az is érdekel, hogy akkor a lánchossz is ugyanolyan marad meg a láncfeszességet is ugyanúgy kell beállítani? Tehát az egész váltás belül történik az agyban, kívülről semmi sem változik váltáskor?
2021. szept. 2. 14:27
 20/37 A kérdező kommentje:
Meg akkor most erre az agyváltóra ugyanúgy egy 18-ás racsnit kell tegyek? Mert azt sem értem, hogy a termékoldalon miért írja, hogy lanckeréksor tipus 8-9-10 sebsseges kazettás.. most akkor mivan? Egy szót sem értek mi merre hogy van.
2021. szept. 2. 14:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!