Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egysebességes kerékpárra...

Egysebességes kerékpárra milyen áttétel tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom volt ker sok ilyen kérdés, de pont olyat, mint az enyém nem találtam.

A mostani áttétel 44x18.

Futárként azért nem könnyű minden nap hajtani, főleg a sok lassítás-gyorsítás miatt, hídon felfelé menet, ha nincs meg a lendület, elég szenvedős, bár amúgy sem sétagalopp.. de többnyire nem kell hidat járni, sima úton meg jól jönne ha gyorsabban lehetne haladni, feltéve ha nincs szembe szél.. tudom, egy váltós lenne a legjobb, de pont a karbantartás/költség minimalizálás miatt döntöttem ss-nél.

Egy 48x16 os lépés túl nagy falat lenne? Mivel soha nem volt még más ss-em, így nem tudom mekkora a különbség pár fogasszem között, ti mit ajánlotok?



2021. aug. 31. 20:01
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Meg latom egy millió méret adat megvan róla adva, akkor nem is biztos, hogy beszerezhető? Mert fogalmam sincs, azt a rengeteg méretet nekem a saját bringámon hol mettől meddig kellene mérjem.
2021. szept. 2. 14:40
 22/37 A kérdező kommentje:
*beszerelhető
2021. szept. 2. 14:40
 23/37 Wadmalac ***** válasza:

Az SS-emen most 42-18 van, de gondolkodom a 42-16-ra váltáson. Xarabb lesz megindulni, de nem pörög ki olyan hamar.



"Mert azt sem értem, hogy a termékoldalon miért írja, hogy lanckeréksor tipus 8-9-10 sebsseges kazettás.. most akkor mivan?"

Hát akkor tényleg mivan.

Csaknem kiszűrtál egy olyan agyváltót, ami az első váltó helyett 3 fokozatú, kazettás sor alá? Mert van olyan is.

A szokványos agyváltós agyak a kontrásra, fixire és singlespeedre való egyes lánckerekeket fogadnák.

2021. szept. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Na mostmár tényleg semmit nem értek, az én fejembe az van, hogy valami vagy hagyományosan kívül váltós, tehát van millió lánctányér hátul meg pár elől, meg van az agyváltó, ahol látszatra minden ss, de belül van az agyba több fokozat.
2021. szept. 2. 15:00
 25/37 hypno ***** válasza:

#20

A bikepro-n van pár elírás.


Itt van ugyanaz az agy.

[link]


Találsz két pdf fájl. Az egyik a szeerelési útmutató, a másik az alkatrész lista.

Ha jól néztem van hozzá 18-as fogaskerék, ha olyannal akarod.


#19

Mindkét kérdésre igen a válasz.


Azért beszélj egy szerelővel, hogy a 118 mm villasaru távolság igényt a vázad kielégíti-e. Meg lehet hogy a lácvonallal is mókolni kell.


Ha össze lehet így rakni, akkor lesz egy olyan áttételed mint most, plusz egy 25%-kal rövidebb a kapaszkodáshoz, meg egy 33%-kal hosszabb, ha telibe kapod a hátszelet és vágtázni támad kedved.


Ez a link meg jó lesz, ha szervizelni kell.

[link]

Meg egyébként is rengeteg jó információ van az agyváltókról.

2021. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm mindenkinek a segítséget.

Akkor ha van egy 44x18-as alap áttétem, akkor azt, hogy +33% úgy kell érteni, hogy akkor az 58-asnak fog megfelelni? Visszafelé meg -25%, tehát 33-asnak?

2021. szept. 2. 16:55
 27/37 anonim ***** válasza:

Inkább hátul számold ezeket, mert az 58-as nagytányér elégg extrém.

Tehát kb. 13-18-23 lesz hátul.

2021. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a 13-23-as sor 117%-os átfogású, egy mai modern 1x12-es hátsó sor pedig 500-520% átfogású. Tehát óriási csodát ne várj!
2021. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 hypno ***** válasza:

#26


Igen, úgy számold.

Ezek mondjuk elég nagy ugrások, de három fokozat, az három fokozat.

A te szempontodból csak annyi jelentősége van, hogy amikor csúnya szembe szélbe futsz, vagy emelkedőre, akkor lesz egy könnyítési opciód, vagy ha nagyon sietsz és semmi nem fog vissza, akkor ott lesz egy durva gyorsító fokozat.

2021. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Na köszi, két utolsó. Most akkor én meg döntsem el kinek van igaza🤣
2021. szept. 2. 19:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!