Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire veszélyes túl nagy...

Mennyire veszélyes túl nagy vázméretet használni?

Figyelt kérdés

S-es 27,5" MTB bringát S-es 29"-ra akar cserélni. Át se éri talpon állva, csak lábujjhegyen, mert 68cm a lábhossza. De kell. És a 100 kilós motort is úgy tartja, ne mondjam, hogy az úgy nem jó.

Milyen veszélyes helyzetek érhetik? Kérem írjátok le, hátha meg tudom értetni, nekem nem hiszi el, hogy össze fogja törni magát.



2021. szept. 6. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja letenni a labat, eldol mint a zsak. Hadd csinalja, majd rajon.
2021. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
S-es vazmeret az kicsi 🤔 Gondolom a kereket akarja nagyobbra cserelni.. Nem kell h leerjen a laba az ulesen ulve 🤔 Nemhinnem h ez barmilyen veszelyes helyzetet okozna..
2021. szept. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
81%

Eléri a pedált? Mert az a lényeg, nem kell letennie a talajra. Nem roller az, hanem kerékpár...

És ha S-es vázat cserél S-esre, akkor az mitől lenne nagyobb?

2021. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem érné el a pedált a 150mm droppert tövig betolva de még a 125-ösről se, de még ma sem fogja fel.. már M-es 29-est mutogat, teljesen kivagyok! 167cm-hez 74cm lábhosszal. Nem az ülésről kellene elérnie a talajt, nem mopedről beszélünk. Ha átlépi a vázat akkor nem tud talppal lelépni. Onnantól pedig dől, mint a zsák, ahogy írta itt valaki. Ahogy elakad az első kerék egy kőben vagy bármiben, nem fog tudni lelépni, ahogyan vészfékezéskor is beborul a mellette lévő sávba az autók alá!
2021. szept. 7. 12:48
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2 féle kerékméret miatt S és S méret közt 4cm magasság különbség is van. Itt mutogattam neki a gyártók weboldalát.. Plusz a váz íve is rátesz még erre. 1cm különbséget ír a Canon átlépési magasságra S és M váz közt, de ez pl. nem igaz, ugyanis próbáltam én is belőle nagyobbat. M-es váz 177-182cm jó belőle. Én magasabb vagyok és felüt a Scott S-es váza..
2021. szept. 7. 12:55
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
A kerékméret retnek nem kellene befolyásolnia a vázméretet...
2021. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleg ha az egyik labat leteszi az egyik oldalon nemkell mindkettot 😀 meg lehet az ulesmagassagot is allitani.. de fugg a vaz kialakitastol is. Sztem tuldramatizalod 😀
2021. szept. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!