Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik olyan bringás cipő,...

Létezik olyan bringás cipő, ami nem a bepattintós fajta, hanem hagyományos pedálokhoz készült?

Figyelt kérdés

Szóval nem olyan, ami mindkét pedálfajtához jó, hanem ami csak a régi nem pattintós pedálhoz való.... Ne legyen feleslegesen ott az az izé....


Eddig ahol néztem, csupa bepattintós.... semmi korrekt cipő nem volt.

Hol érdemes keresni/venni? Vagy nincs is ilyen ,ne keressem?



2021. szept. 9. 02:27
1 2 3 4
 1/34 hypno ***** válasza:
100%

Ha kemény talpú cipőt akarsz klipsz nélkül, akkor szereld le róla a klipszet...vagy eleve fel se rakd.


Nekem egy Cytec (Intersport) cipőm van. Azon egy műanyag (kemény gumi?) lemez fedte a rögzítő lyukakat. Tulajdonképpen bármikor vissza tudnám rakni.

2021. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
2021. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
2021. szept. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy linkelték is, létezik sok fajta. Ezek főleg MTB használatra vannak kitalálva. Jó tapadást biztosítanak a platform pedál tüskéin, ha van rajta.

Egyébként az SPD jó dolog.

2021. szept. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
Az összes gyártó gyárt ilyet.
2021. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Van olyan, talán Decathlon kínálatában láttam, amelyiknél alapból akkor kell leszedni róla egy kis talp részt, ha pattintani akarod, egyébként simán lapos a talpa. De amúgy nem csak dedikált kerékpáros cipő jó erre, én például jelenleg kiöregedett futócipővel tekerek.
2021. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

#6!


A patentpedálhoz készített cipők talap nem a tapadásról híres, tehát klipsz nélkül használni taposóhoz nem igazán jó. A linkelt cipőktalpa tapad és közben merev. A futóciővel az a gond, hogy azoknak kifejezetten rugalmas a talpuk, mert futáshoz ilyen kell. Tekeréshez viszont a legmerevebb talp a legjobb.

Még a régebbi bringás cipőimen is elcsodálkoztam, hogy hogyan tudtam azokban tekerni, annyival rugalmasabbak voltak az újaknál.

Ha kipróbálsz egyszer egy bringázáshoz való cipőt, akkor utána nem akarsz futócipőben tekerni.

2021. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
49%

Az összes bringás cipő használható klipsz nélkül is, az más kérdés, hogy ez kb. olyan, mintha áruszállításhoz vennél egy kamiont, de pótkocsit nem kapcsolnál rá. Lehet, csak értelmetlen.

A bringás cipő lényege a kemény talp, de ezt tudhatja egy jobb deszkás vagy túracipő is. A másik fontos paraméter a láb rögzítése (tépőzár, fűző vagy tekerő [BOA] stb.), illetve ezek kombinációi, de ha nem akarod húzni is a pedált, akkor ezeknek sem veszed igazán hasznát.

Ezzel együtt én azt javaslom, vegyél egy belépőszintű cipőt, amire lehet stoplit szerelni és próbáld ki a patentpedált. Ha nem tetszik, leszeded a stoplit és használod taposóval. De szerintem ha egyszer kipróbálod, megszereted és soha nem akarsz már taposóval szerencsétlenkedni.

2021. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

7:

Amelyiket eleve úgy terveztek, hogy patentpedállal és normál pedállal is használható legyen, az tapad is.


Nekem a mostani futócipőm előtt egy merevebb talpú cipőm volt, amelyikkel bringáztam, de ez sokkal jobb, mert egyrészt jól tapad, másrészt úgy is talp elejével használom, ahol nem annyira rugalmas.

2021. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
igen
2021. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!