Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik olyan bringás cipő,...

Létezik olyan bringás cipő, ami nem a bepattintós fajta, hanem hagyományos pedálokhoz készült?

Figyelt kérdés

Szóval nem olyan, ami mindkét pedálfajtához jó, hanem ami csak a régi nem pattintós pedálhoz való.... Ne legyen feleslegesen ott az az izé....


Eddig ahol néztem, csupa bepattintós.... semmi korrekt cipő nem volt.

Hol érdemes keresni/venni? Vagy nincs is ilyen ,ne keressem?



2021. szept. 9. 02:27
1 2 3 4
 31/34 Wadmalac ***** válasza:

"Talán ha fiatal lennék, és ugrálni tanulnék, akkor flatnél maradnék."

A mai napig nem tudok spd nélkül ugratni. Én mindig azzal rántom fel a bringát. :D

2021. szept. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

:) Na azért ne egyétek meg egymást egy kérdésen! :) Bár.... nem is baj, hogy összecivakodtok, egész sok plusz infót és tapasztalatot leírtok ezáltal, tehát köszi! Pedig még nem is olvastam el az összes hozzászólást.....


És hogy kicsit beszálljak a vitába:

Magam sem akarok klipszeset vagy patentosat vagy hogy hívják. Tudom, hogy az a "profi", az ezt tartja biztonságosabbnak, meg ugye húzni is lehet...

De én egyrészt megelégszem azzal a tempóval, amit "húzás" nélkül tudok produkálni. Másrészt bár tudom, hogy bele lehet tanulni ebbe a ki-bepattintásba, nekem ez nem kell! SZámomra nagyobb biztonságot jelent az a szabadság, hogy bármikor letehetem a lábam.

Tudom milyen az az útminőség és sebesség együttes, ahol el-el ugorhat a talpam a pedálról, az olyan helyeken óvatos vagyok, de az az igazság, ha ezeken a helyeken hozzá lennék kötve a bringához, akkor többet használnám a féket....

Egész biztos, hogy én soha az életben nem fogok már bepattintósra váltani.


Nem is a lecsúszás vagy leugrás miatt keresnék jó cipőt!


Hanem mert nagyon hamar tönkremennek az egyszerű cipőim a bringán.

Ezért gondolkodom egy ideje, hogy érdemes lenne direkt bringázáshoz való cipőt használni....

2021. szept. 16. 08:40
 33/34 Wadmalac ***** válasza:

Érdemes.

A merev talpa facán elosztja a talpterhelést. Ezt járásra tervezett cipőtől nem nagyon kapod meg. Esetleg munkavédelmi bakancstól. :D


Nem akarlak "téríteni" patent irányba, de amit írtam, nálad is látszik: az emberek azt HISZIK, hogy ebből nehezebb, tovább tart kilépni, mint sima pedálról.

Semmivel nem több idő.

Egy dolgot kell csak megszokni, hogy lelépésnél a sarkad oldalra kifordításával kezdesz, nem simán leemeled a lábad.

Kis megszokás után ez totál ösztönös.

Észre sem veszed.


Kivétel a hagyományos országútis nagy műanyag patent, ott elég rendeset kell húzni oldalra, hogy elengedjen. De az járásra végképp alkalmatlan, úgyhogy itt egyértelműen spd-szerű pedálokról beszélünk.


Ott meg nincs ilyen gond.

2021. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

#32!


Én sem téríteni akarok, csak van tapasztalatom és mindenkinek jobb, ha nem feltételezések alapján dönt.

Pár hónapja országútival mentem át éjszaka a városon és volt az egyik kezemben még egy kerék, tehát egy kézzel fogtam a kormány, ezért nem is mentem nagy tempót. De a Hungária körúton van egy olyan szakasz, ahol egyre nagyobbak a szélső sávban a kátyuk és fák lombjai árnyékot vetnek oda este.

Hiába nem mentem gyorsan és hiába van erős lámpám, nem vettem észre és tudtam kikerülni a csapdát.

Taposóval garantáltan elestem volna. De egy tapasztalatlanabb bringás akkor is elnyal ilyen esetben, ha két kézzel fogja a kormányt. Nagyon sokat jelent, hogy ilyen esetekben fent marad a két láb a pedálon.


Taposónál sem tudod bármikor letenni a lábadat, mert ott alatta a pedál. Ott is egy tanult mozdulat a pedál kikerülése.


A klipsz, a klipszes pedál a bebújós dolog. Ne keverd a clipless, azaz patent megoldásokkal!

2021. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!