Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rosszul lett befűzve a bicikli...

Rosszul lett befűzve a biciklikerék, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Rendeltem interneten egy dinamós kerékagyat. Ezt a kerékagyat elvittem egy kerékpár szervizben, ahol kértem, hogy fűzzenek be nekem egy felnit, hogy komplett kerék legyen belőle. El is készült a kerék, viszont van egy gondom vele. A dinamó nem szimmetrikus, és a szervizben ezt nem kompenzálták, így a felni síkja nincs középen.

Én ugyan a rendeléskor nem jeleztem, hogy igazítani kell a felni síkján, de ők sem kérdeztek. Úgy gondolom, ezt nekik észre kellett volna venniük.

Kérdés, hogy ilyenkor ki a hibás?



2021. szept. 15. 20:10
A kérdező szavazást indított:
A szerviz a hibás
A kérdező a hibás
10 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Megosztott a felelősség . Nem jelezted mit s hogy ők meg nem kérdeztek rá .
2021. szept. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1: azert egy kerekparszerviz jo lenne ha kepben lenne azzal, amit csinal. Siman eszre kellett volna venniuk hogy nem szimmetrikus a dinamo es mivel val'szeg elso kerekrol van szo, annak nem artana pont kozepen lennie.
2021. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, első kerékről van szó.
2021. szept. 15. 20:34
 4/7 anonim ***** válasza:
2 @ lehetséges de nem a mi tippünk fogja meghatározni mi lesz . Elvileg 50-50 % az esély , de én 90% arra teszek hogy nem fogjak elismerni . Komoly előrelépés ha igen .
2021. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hypno ***** válasza:
100%

Eleve azért mentél szervízbe, hogy szakszerűen fűzzenek be neked egy agyat.

(Rosszul te is meg tudtad volna csinálni teljesen önállóan.) És ezért még fizettél is.


Nem a te dolgod a hozzáértés.


Még ha úgy állítottál volna be hozzájuk, hogy viszed a felnit, meg egy marék küllőt, hogy ezt rakják neked össze, akkor is nekik kellett volna figyelmeztetniük, hogy a küllők fele nem lesz jó.

2021. szept. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vidd vissza, ráadásul ezt viszonylag hamar meg lehet oldani.
2021. szept. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"a rendeléskor nem jeleztem, hogy igazítani kell a felni síkján"

Na ezt a részt nem értem.

Ha van egy agy meg egy felni, akkor ott nincs mit igazítani, szimmetrikusan kell fűzni a villapapucsokhoz, a tengelycsavarok papucs-ütközéseihez. Akár első, akár hátsó, az így van középen.

Nem az a lényeg, hogy az agy két küllőpereme hol fut.


Amúgy mennyi a hiba?

Mert ha nem sok, megfelelő alátétezéssel kompenzálható.

2021. szept. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!