Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van értelme kerékpározni...

Van értelme kerékpározni sportolni ha nem fáradok el?

Figyelt kérdés
hiába tekerek ezerrel max a combizmaim fáradnak el, de nem tudok annyira tekerni mint futásnál hogy kapkodjam a levegőt, leizzadjak és konkrétan elfáradok. Még a pulzusom sem emelkedik meg nagyon.
2021. szept. 18. 20:49
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
53%
Nincs
2021. szept. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
van, futás mellé kiegészítésnek
2021. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem csak anaerob edzés létezik.

2. Mennyi időt, mekkora távot tekersz?

3. Mennyi szintet mész?

4. Milyen pedálfordulattal tekersz?

5. Hány %-on megy a pulzusod?

6. Mi a célod, mit akarsz fejleszteni?

2021. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... Nem is tudom, az nem jutott eszedbe, hogy úgy tekerj, hogy elfáradj?:DDDD

Jesszusom...

Kellő mértékű relatív megerőltetés mellé ugyanúgy jön a kellően magas pulzus, stb., ráadásul a kerékpározás elsősorban aerob sport, és mint ilyen, ha úgy csinálják, hogy értelme is legyen, azaz kellő intenzitáson, együtt jár a magas pulzussal, nagyon magas légzésszámmal is, sokkal inkább, mint konkrét izomfájdalommal. Sokakkal előfordul, kezdőkkel, egyszerűen nem tudják rávenni magukat(részben tudat alatt), hogy emeljenek az intenzitáson, csak bizonyos körülmények között. Pl. emelkedőn ált. ösztönösen növeli az intenzitást az ember, lejtőn meg csökkenti, így reagál az ellenállás változására. Ha eleget csinálod, megtanulsz elmenni a határaidra, vagy azok közelébe, és akkor majd elfáradsz...

2021. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

#4!


Még nem kaptam választ a kérdéseimre, de az a tippem, hogy kemény áttételt hajt alacsony pedálfordulattal. Ez tipikus kezdő hiba. Nincs ebben semmi tudatalatti, csak olyan áttételt választanak, amihez nincs izomzatuk, de arra nem gondolnak, hogy könnyebb áttételt kellene hajtaniuk magasabb pedálfordulattal. Hiszen azt élik meg, hogy még a kemény áttételben sem hajtják ki magukat.

2021. szept. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
nem tudok elfáradni, kimerülni. Ma is tekertem 100 km-t, meg sem kottyant. Dombok nincsenek mert az Alföldön élek. Volt hogy a Kékesre feltekertem, na ott kicsit már fáradtam.
2021. szept. 18. 23:26
 7/30 anonim ***** válasza:

Akkor b..meg te a Terminátor vagy!

Élő szövet a fém vázon!

2021. szept. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem táv és nem is a szint öl, hanem a tempó.

Ha nyugger tempóban nyomod, akkor nem fáradsz el.

2021. szept. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Pedig bicajon könnyű tartani a magas pulzust. Én mindig nagyon jól be tudom állítani. Persze ehhez kell egy olyan útszakasz is, ahol nincs kényszerpihenő (stop tábla, lámpás kereszteződés, akadály, lassító, bármilyen megállás, ilyesmik...)


Én ilyen intervallumokat megyek. Laza aerob tekerések közé 5 perces „mindent bele” szakaszokat illesztek. 170-es pulzus körül szokott lenni.

2021. szept. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Dobj egy strava linket és megmondom, hogy miért nem fáradsz a Kékesre menet sem!
2021. szept. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!