Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen sebességgel tud haladni...

A nagy Levin kérdése:

Milyen sebességgel tud haladni egy átlagos (értsd: nem sportoló) kerékpáros?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban az egyik ismerősömnek volt egy "verseny"kerékpárja (szovjet, esetleg NDK gyártmány lehetett), amin volt egy sebességmérő óra is. Többször előfordult, hogy - sík terepen- viszonylag kevés erőfeszítésel ötven km/h felett mutatta a sebességet. Már akkor is furcsának találtam, de most belegondolva is kétségeim támadnak. Szóval lehetséges, hogy jól mutatta az óra, vagy pontatlanul mért? Képes egy 12-14 éves gyerek ilyen sebességgel haladni?
2021. okt. 22. 18:40
1 2
 1/20 anonim válasza:
78%
10-20
2021. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ideig-oráig lejtőn hátszélben esetleg.

Én azon szenvedek hogy 20fölött tartsam az átlagomat. Ami itt városban annyira nem xar a sok lámpa úttúrás gyalogosok stb miatt,de amüg, elég gyász lenne.


Amúgy bringa függő is egy campingel 15körül jó vagy.

Addig egy hobby időfutam bringás simán kitekker 40et.

2021. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
80%
Szerintem az sok, valószínűbb inkább, hogy rosszul van beállítva a sebességmérő. Nem mindegy hogy a küllőn a tengelytől milyen távolságra van a szenzor.
2021. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
15%
Kettes, hiszed, vagy nem: én már éltem 50 fölötti bringázót is. A kocsival előztem meg, de le is dudáltam!
2021. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

és biztosan hobbyi bringás volt,nem profi?

Remélem bíztató,elismerő dudálás volt amiért te csak géplóval tudsz 50fölött suhanni...

2021. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor, ahogy sejtettem rosszul mért az óra.

#3 nem volt ott szenzor. Ez a nyolcvanas évek közepén történt. Mechanikusan volt bekötve.

2021. okt. 22. 19:33
 7/20 anonim válasza:
14%

A rendőrök már vadászhatnának is ezekre az 50 fölött tekerőkre a lakott területen belül.


Az ilyenek úgyis gazdagok, mert mindig a legújabb szerkóban feszítenek!

2021. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mobiltelefonos alkalmazással is tudod ellenőrizni.

Szerintem 15 km/H körüli az átlagos,de haladós városi kerékpáros,az a tempó,amikor még nem izzadsz meg megfelelő öltözetben és kb annyira fáraszt,mint normál gyaloglás.

Én 22-25 között tekerek munkába járás közben.Ez még a jól tartható egyenletes tempó.

De csak teljesen sík terepen egy viszonylag jó bringával.

2021. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyalogtempóm 7km/h, ha sietek, kb. 12, ha kocogásnál kicsit gyorsabban futok és a közlekedő (nem sportoló) biciklisek lehagynak. Egy bicikli utazósebessége, tehát amikor nem csapod oda neki, simán 20-25.
2021. okt. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
országútival 15km/h nagyon laza, szinte azzal szoktak pihenni. 20-25 biztos megvan, bár nemtudom megmondani, mert csak 1x próbáltam ki :D
2021. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!