Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lenne 1 feladat amit nem...

Lenne 1 feladat amit nem tudok megoldani. Mekkora sebességgel haladnak, ha az autó 1 óra 30 perccel hamarabb ér a városba, mint a kerékpáros?

Figyelt kérdés
A faluból elindul a 60km távolságra lévő B városba egy kerékpáros, egy óra múlva pedig egy hatszor akkora sebességű autó. Mekkora sebességgel haladnak, ha az autó 1 óra 30 perccel hamarabb ér a városba, mint a kerékpáros? Lécci valaki segítsen.
2011. febr. 14. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

s=vb*tb

s=va*ta


s állandó 60km.

t: tb a biciklis ideje, ta = tb - 2 óra 30 perc az autós ideje.

6*vb = va


Két ismeretlen, két egyenlet.

2011. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg nem az a gond, hogy nem tudod megoldani, hanem az, hogy lusta vagy és buta, nem is akarsz foglalkozni vele. Talán írd le, hol akadtál el a megoldás folyamatában.
2011. febr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kérhetnék részletesebb számítást?
2011. febr. 14. 18:50
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát amikor ezt vettük az iskolában én hiányoztam. és nem tudok elindulni a feladattal
2011. febr. 14. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Részletesebb számítás? Nem, nem kérhetsz. Eleve nem is írtam semmiféle számítást, csak felírtam a feladatot formalizálva. Nem tudsz elindulni? Tessék, ott van. Ha az alapján sem tudsz elindulni, akkor nincs mit tenni, valahogy szenvedd át magad érettségiig, aztán legyél szkeptikus és ne higgy el minden hülyeséget, mert ideális táptalaja leszel az idióta hiedelmeknek.
2011. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!