Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Erős fényű első lámpát keresek...

Erős fényű első lámpát keresek kerékpárra?

Figyelt kérdés

Lehetőleg erős fényű első lámpát keresek ami minimum 30-50 Lumenes, és teljesen megvilágítja az utat. Az mindegy hogy elemes vagy akksis, de minnél többet bír ki egy töltéssel/elemcserével, annál jobb. Lehetőleg lehessen kapni boltban, mert a weboldalakról nincsenek jó tapasztalataim. Az ára annyira nem lényeges, lehet akár drágább is de akkor érjen is annyit!

A válaszokat előre is köszönöm!


2021. okt. 26. 22:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Olight RN 800
2021. okt. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 nemaRendőrség ***** válasza:

Egy sima kézi lámpa és egy adapter.

Ha van jó kézi lámpád akkor az adapter 1000ft körül van.

Ha nincs akkor is inkább ilyet vennék mert bármikor tudod használni rendes lámpának is

2021. okt. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Ezzel erdőben is simán megyek, nappali fényt csinál. De autók közé nem ajánlom, mert hamar meg fognak verni, kb olyan mintha fényszóróval jönne szembe valaki. Ha normál városi forgalomba kell, akkor olyat vegyél, ami lencsés és csak lefelé világít, mint az autók tompítottja.

2021. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam mindent, mert napi szinten kerékpározok sötétben, szerintem fejlámpában gondolkozz, nekem az vált be. A lámpatest legyen dönthető és vagy többlámpás, vagy fókuszálható. Konkrét típust nem írnék.
2021. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

4:

Fejlámpa nem ajánlott kerékpározásra, mivel arra világít, amerre nézel, így könnyen elvakítod a szemből jövőt. Legfeljebb kiegészítő világításként van értelme, de csak kis fokozaton.

2021. okt. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wadmalac ***** válasza:

Aliexpress megbízható. Azt kapod, amit rendeltél. Csak jól meg kell nézni, hogy ne gagyit rendeljél.


A SolarStorm X2 lámpából én már kettőt is vettem, tökéletesen bevált.

Remek, erős fénye van, a külső, 4db 18650-ból álló akkupakkja elég hosszú működési időt ad. A rendelési csomagnak része a töltő is.


Egy baj van vele, állatira vakítja a szembejövőket. Úgyhogy én nyomtattam rá egy szemellenzőt, hogy csak elém világítson ne menjen fénye felfelé.

Én még 7000 körül vettem, most már 11 fölött van.

2021. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
#5: Nem. Ezért írtam a dönthetőt. Napi 2km-t megyek lakott területen ahol van közvilágítás, 1km-t azon kívül, töksötétben. Az autósokat csak akkor zavarnám, ha előre állítanám teljes fényerővel és bámulnék rájuk, de miért tennék olyat?
2021. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

7:

Ha lehajtod, akkor is a szemébe világítasz a szemből jövő kerékpárosoknak bizonyos helyzetekben, mert ösztönösen is néha felfelé nézel, hogy távolabbra láss. Tapasztalat, rengetegszer használok lehajtható fejlámpát, nem kerékpározásra, de arra is próbáltam, de emiatt nem vált be. Legkisebb fokozaton az enyém 5 lumen, az még oké, de mondjuk 100+ lumenes módokban necces.

2021. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

Fejlámpa: teljesen jó MÁSODIK lámpának és igen, lehet úgy használni, hogy ne vakítson szemből.

De önmagában kevés.

Persze, az ember úgy érzi, hogy oda kell fény, ahová nézek, máshova minek, csak ez nem igaz.

Mert a perifériás látás is marha fontos, főleg, ha a menetiránytól eltérő irányba nézel valamiért, pl. kereszteződésnél.

Itt körülnézel a fejlámpáddal, közben megindulsz és szépen belehajtasz az ellopott csatornafedő helyén a gödörbe.

Ha van egy előre néző lámpád ÉS fejlámpád, mindenhol van fényed, ahol kellhet.

2021. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9:

Egyrészt nem minden esetben tudsz úgy világítani, hogy ne vakítsd el a szembejövőt, mivel ösztönösen is mozgatod a fejed. Pl. pont akkor, amikor mondjuk kanyaros kerékpárúton felbukkan szemből valaki. Pont ezért írom, hogy ha kicsi a fénye, illetve kicsi fokozaton van, akkor kiegészítőnek jó. De 100+ lumen fejlámpával bringázni forgalomban az nettó taplóság a többi közlekedővel szemben. Ezek a lámpák jók, ha terepfutni mész vagy éjszaka tekersz a hegyekben, de nem forgalomba valók kerékpárosnak.


A másik, hogy nem csak azért fontos, hogy legyen fixen a bringádon fény, mert a perifériás látómeződben nem vennéd észre, és belemennél valamibe. Hanem azért is, hogy kiszámítható módon lássanak. Ha össze vissza nézegetsz a fejlámpával, vagy nem vesznek észre, ha olyan irányból jönnek, vagy csak összezavarsz másokat.

2021. okt. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!