Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Levegős teleszkóp sokkal jobb...

Levegős teleszkóp sokkal jobb mint a rugós?

Figyelt kérdés

Olvastam itt-ott hogy a rugós hidegben rosszabbul teljesít (gondolom a kenőzsír viszkozitása miatt).


van itt aki rúgósról váltott és azt mondja nagyon megérte?


2021. nov. 4. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőből van rossz. Általában az olcsó gagyi rugósok szoktak megmakkanni és törni is hidegben. Ezekre mondom én is, hogy vegyél levegőst. Magyarul válassz drágabbat.

Egy Öhlims rugós hatsó tag azért nem fog neked csutkára keményedni! :) Mellesleg a levegősben az olaj viszkozitása is változik, tehát extra über nincs, hacsak nem cseréled az évszakhoz az olajat.

2021. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A levegős is rosszabul teljesít a hidegben.
2021. nov. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az acélrugós villámat anno csúcs levegősre cseréltem és utána is csak ilyen villáim voltak. Viszont egyszer kaptam egy időre egy alsó kategóriás levegőst. Na, az semmivel sem volt jobb, mint egy felsőkategóriás acélrugós.

Bár manapság valószínűleg nincs is acélrugósból felső kategóriás. De a lényeg, hogy egy szint alatt nem éri megvenni a levgős villát sem.


Ne felejtsd el, hogy a levegős villákat viszonylag gyakran kell szervizelni, amit otthon valószínűleg nem tudsz megcsinálni és a munkadíj ma már nem olcsó. Minimum évi 2 szervizzel és a költségeivel számolni kell. Ha sokat mész, akkor ez évi 5 szerviz is lehet.

2021. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Van jobb is rosszabb is.

A rugó hidegben is rugó marad. Bár kicsit keményedik.

A levegős pedig hidegben jobban összeáll a preciz illesztésak miatt.


Azonos kategoriában a rúgos hidegben (minusz fokban) valamivel jobb. A kenőzsír viszkozitása nemigen számit.

Az olajos kenés sokkal érzékenyebb a hőmérsékletre.

2021. nov. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as: amint a karbantartásról írtál (évi 2x szerviz), az a Fox telókra igaz. azoknál valóban előírja a gyártó és igen, ott a Fox Float csere is húzós). De egy belépőszinű levegős villát elég évente a kisgenerál keretében szervizeltetni és ezeknél a költségek sem egetverőek (olajcsere oszt annyi).
2021. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5!


Általában üzemórában szokták megadni a szervizperiódust. Ezt át szoktam számolni km-re és az RS villáimat is általában 1500 km-ként szoktam szervizre vinni. Persze, ha sokat megyek aszfalton, akkor kitolom ezt az időt.

Az állás sem segít, tehát akár használod, akár nem, évente 2x érdemes egy tisztításra, olajcserére elvinni.

2021. nov. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!