Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csakugyan létezik még kerékpár...

Csakugyan létezik még kerékpárral (jogi értelemben) elszigetelt település Magyarországon? Kérem, valaki nyugtasson meg, hogy csak én vagyok vaksi, és valóban nincs ennyire sötét gödörben a magyar közlekedési kultúra!

Figyelt kérdés

A merretekerjek.hu segítségével éppen lehetséges jövőbeni útvonalakat terveztem, amikor azt vettem észre, hogy a Borsod megyében, a hármas főúton fekvő Csobád település mindkét kijáratát követően pirossal van jelölve az útszakasz, azaz tilos rajta kerékpározni.


Megnéztem hát a Google Mapset is, ahol csakugyan kinn van a falu mindkét végén a Merci-jel, mégpedig a "kivéve célforgalom" kiegészítő jelzés nélkül! Vagyis elvileg az sem használhatja, aki ott vagy a környező településeken lakik, lehetetlen helyzetbe hozván ezzel az esetleg ingázó munkavállalókat vagy a komoly túrákat/edzéseket nyomó bringásokat. A fotók meglehetősen frissek, ez év augusztusában készültek.


Hogyan lehetséges az ilyesmi manapság? Illetve érdeklődnék a környékiektől, hogy van bármilyen más alternatíva (akár nem aszfaltozott út) a település kerékpárral történő megközelítésére/elhagyására?



2021. dec. 18. 09:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%
Valamit pokolian benéztél, vagy szerinted ez egy sziget, ahová csak komp jár?
2021. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
#1: csak a 3-as út megy át rajta, azon meg tilos biciklizni. Tehát igen, ez egy sziget. Hacsak nem földúton mész.
2021. dec. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
34%

Nézzük kicsit pragmatikusabban. Van az "autóut" mint közlekedèsre alkalmas felület. Ez nem azt jelenti,hogy bármivel rágurulhatsz aminek kereke van.

Azon a merci jeles közlekedési formák nem közlekedhetnek nyilván okkal. Ahogy autópályán sem.


Nem ismerem az említett települést de Borsodbol kiindulva ott az emberek nem sport cèlbol bringaznak. A részeg Jozsibát pedig könnyebb hibáztatni ha elbasszák..."minek biciglizett ott ahú nem szábád" ügy lezárva mindenki mehet a dolgára.

2021. dec. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban nem igaz, hogy a 3-as úton tilos bringázni. De lehetnek olyan szakaszok, ahol kint van a tábla. Üllőre sem lehetett kitekerni pár éve (nem jártam arra egy ideje), pedig semmi nem indukolta.
2021. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 MGéza ***** válasza:
51%
Elméletileg szabályszerűen használhatod kerékpárral az útszakaszt, ha más arra alkalmas út ami másik településsel összeköti nincs, mivel nem lehet senkit sem kötelezni autóvásárlásra vagy tömegközlekedésre. Ez viszont nem egyenlő azzal hogy sportcélból tekereghetsz arra, de már turistaként sem vagy kötelezhető más jármű választására ha az az úti célod.
2021. dec. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
66%

#5!


Definiáld, hogy mi a "sportcél" és mikor tekersz turistaként!

2021. dec. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 MGéza ***** válasza:
0%
Tisztelt hatos! Ha magadtól nem tudod, akkor talán a kerékpározásoh sincs sok közöd. Akkor meg szerintem mehetsz a közlekedésbiztonság rovatba észt osztani.
2021. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

#7!


Tehát nem tudod definálni. Be lehet ezt ismerni ilyen egyszerűen is. Így is. úgy is nyilvánvaló.

2021. dec. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

ha nem mehetsz egy uton bringaval akkor azon semilyen célból nem mehetsz bringaval a rendőr akkor is megbüntet ha turist a vagy és akkor is versenyző.

Tolhatod,vagy viheted a hátadon de nem hajthatod.


Valóban nem kötelezhetnek auto vásárlásra vagy tömeg közlekedésre de a szabályok betartására igen.

2021. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 MGéza ***** válasza:
53%

Ez így sajnos nem igaz. A közlekedésből két település között csak bizonyos

kritériumok betartásával lehet járműveket kizárni. Az egyik ilyen, hogy ezeknek a járműveknek alternatív útvonalat kell kijelölni, vagy annak lennie kell. Olyan nincs, alapjogokat sért, hogy a két települést összekötő egyetlen közútról ami nem földút, csak úgy kitiltom őket. Márpedig a térképet nézve nincs másik út.

2021. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!