Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csakugyan létezik még kerékpár...

Csakugyan létezik még kerékpárral (jogi értelemben) elszigetelt település Magyarországon? Kérem, valaki nyugtasson meg, hogy csak én vagyok vaksi, és valóban nincs ennyire sötét gödörben a magyar közlekedési kultúra!

Figyelt kérdés

A merretekerjek.hu segítségével éppen lehetséges jövőbeni útvonalakat terveztem, amikor azt vettem észre, hogy a Borsod megyében, a hármas főúton fekvő Csobád település mindkét kijáratát követően pirossal van jelölve az útszakasz, azaz tilos rajta kerékpározni.


Megnéztem hát a Google Mapset is, ahol csakugyan kinn van a falu mindkét végén a Merci-jel, mégpedig a "kivéve célforgalom" kiegészítő jelzés nélkül! Vagyis elvileg az sem használhatja, aki ott vagy a környező településeken lakik, lehetetlen helyzetbe hozván ezzel az esetleg ingázó munkavállalókat vagy a komoly túrákat/edzéseket nyomó bringásokat. A fotók meglehetősen frissek, ez év augusztusában készültek.


Hogyan lehetséges az ilyesmi manapság? Illetve érdeklődnék a környékiektől, hogy van bármilyen más alternatíva (akár nem aszfaltozott út) a település kerékpárral történő megközelítésére/elhagyására?



2021. dec. 18. 09:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen vérlazitónak tartod a fontosabb,hogy a boltban kenyér legyen,minthogy te nyugottan körbekarikazd az országot...
2022. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:
#31 Egy egészségesebb közlekedési kultúrával rendelkező országban a kettő nem zárná ki egymást. Példálózhatnék itt Nyugat-Európával, de elég igazából megnézni a lesajnált keleti államokat. A Merci-jel egy igazi magyar agyrém, ami 1970-ben, figyelemmel a közlekedési és sportolási szokásokra még megmagyarázható volt, ma már semmi létjogosultsága.
2022. jan. 16. 12:21
 33/33 anonim ***** válasza:
38%

Pont megmagyarazzák "A 3-as számú főút forgalma hosszú évekig 10-14e E/nap volt, az utóbbi három évben az autópálya építéssel összefüggésben a nehéz tehergépjármű forgalom is megnőtt, emiatt a hármas behajtási tilalom mindenképpen szükséges volt."


Itt főleg Jozsibácsira céloznak mert ők a jellemző kerékparos forgalom. Aki elmegy a gázpalakért a szomszéd faluba 10 feles után.

0 kresz tudassal. 50 éves,karbantartás mentes "bringával" ami bármikor szétroppanha alatta. Ő meg elterül mint az alföld. Vagy és ez a valószínűbb hogy kikanyarodik egy potkocsi alá....amugy kanyar nélküli útszakaszon...tudod a szomszed feluban is kelett 10feles.


Azért van megtiltva hogy egyszerübb legyen az élet. Példálozhatnál nyuvat europával de ez itt nem az. Ennyi. Kicsit keletebbre mégrosszabb a helyzet...orülj annak ami van.

2022. jan. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!