Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha 2 naponta szobabiciklizek...

Ha 2 naponta szobabiciklizek 45 percet, ami alatt átlagban 19km-ert tudok megcsinálni, automata programozott szobabicikli hatékony lehet fogyás szempontjából?

Figyelt kérdés

A szobabicikliről: Automata program, 7 szint van a kerékpáron, 10 perc 2-es szint (bemelegítés), 15 perc 4-es szint, 10 perc 5-ös szint majd végül ismét 10 perc 4-es szint. Alapvetően a szezonban évente kb 2000km-ert tekerek és ilyenkor télen ülök át szobabiciklire, elkerülni a felesleges kilók nagyját. Diétámat egyelőre annyiban merítem ki hogy csak vizet iszok és az elfogyasztott ételek kalóriáját nagyjából számolom. A célom az hogy jelenleg 195cm vagyok és 100 kg (férfi), szeretnék egy 4-5kg-ot lemenni. Jelenleg két naponta csinálom, hétfő,szerda,péntek és vasárnap. Később ha sikerül lemenni 2-3kg-ot, szeretnék elkezdeni hobbi szinten kettlebellezni, hogy más részeimet is erősítsem. :D Ebben a kérdésben érdekelne az itt lévők, lehetőleg tapasztalt emberek és nem a trollok véleménye.


Köszi! :D


Boldog karit!



2021. dec. 22. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
A pulzus számít, nem a táv meg a szint.
2021. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Ember... 19 km? Ha nincs más elintézni valóm csak a bolt, akkor megyek ennyit heti 4-7 alkalommal. Sokszor még kerülök is ha szép az idő.

15 km/h átlagot mész kb. Azt Manyika néni is tartja a járókerettel. Megizzadsz egyáltalán?

Van valami betegséged, fogyatékosságod? Ha nincs akkor felnőtt embernek ennél sokkal többet kell(ene) bírnia, csinálnia a fogyáshoz. A kerékpározás nem elég (főleg ennyi nem), kellene hozzá még más edzés is.

2021. dec. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Jó, hogy van bemelegítés, de kellene egy lazább levezetés is a végére.


Amiket 2-es írt:


Ha te boltba jársz, akkor neked sem lehet magasabb az átlagod, mert városban 20-as átlaghoz már keményen meg kell dolgozni.

Valamint görgőn, szobabiciklin, ha kihagysz, akkor megáll a kerék nagyon gyorsan. Ne lehet gurulni a kanyarban, a piros lámpához közelítve. Sokkal fárasztó szobában tekerni.


Viszont semmit nem mond, hogy milyen fokozatban tekersz. Pulzust kellene mérni!

A 45 perc, főleg úgy, ha van bemelegítés és levezetés, kevés lesz a fogyáshoz.

Kellenek a 2 órás tekerések is.

Semmi értelme szobabiciklin távolságot mérni. Szabadban is csak szintkülönséggel együtt van értelme. Ha tekersz társaságban, aszfalton, végig szélárnyékban 150 km-t, az semmi ahhoz képest, hogy 80 km-t tekersz 1000+ méter szinttel.


Az ilyen 45 percek nem indítják be a szuperkompenzációt, maga az edzés viszont alig kerül energiába. Ártani nem árt, de a 45 perceket a második héten már el kell kezdeni emelni. Egy változatosabb edzésterv sem ártana, mert ez így nagyon unalmas. Inkább legyen hetente 2 rövidebb (egylábazós, lábfreki, stb.) és 2-3 hosszabb, mert a változatosság miatt kevésbé fogod elcsalni.

2021. dec. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:
46%

Pulzust kell nézni.

Vannak pulzus zónák, nem emlékszem már pontosan, de kb:

220-életkor: ez a maximális pulzusod, többet nem tudsz. Nekem 195

175-195 az a zóna ahol a szíved erősödik. Minél többet vagy itt edzésnél annál kisebb lesz a nyugalmi pulzusod. Erősödik a szívizmod és az ereid is.

160-175 az a zóna ahol elkezded a zsírt lebontani.

-160 a vérben és májban lévő cukrot használod. A vérben egy órára elég van, a májban egy napra.


Nem tudom hány éves vagy, de annak függvényében tudod a skálát tologatni.


Én 15 percet tekerek naponta, de azt a 170-180as zónában, hogy erősödjön a szívem illetve lemenjen a belem.


Arra viszont ügyelj, hogyha edzés után 170-180ról nem ugrik vissza pár perc alatt a normális értékre (50-80) akkor óvatosan, érdemes szakemberrel konzultálni.

Nekem amint kikötöttem a bringát lánccal már alapjárati 65.

2021. dec. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

"15 percet tekerek naponta, de azt a 170-180as zónában"


Ettől pont nem fogsz fogyni, csak feleslegesen terheled a szervezeted. Fogyni az alacsony pulzus + hosszú, 2 órás tekeréstől lehet.

2021. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Km-ert = kilométerERT.

Km-t, így írjuk, nem duplazzuk benne az er-t....

Reméljük sikerült fogyni azóta 😁

2022. júl. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!