Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lánckerekes váltós vagy...

Lánckerekes váltós vagy inkább agyváltós kerékpárt vennél inkább?

Figyelt kérdés
A két hajtás - váltó típus közötti különbségek alapvetéseivel tisztában vagyok, de ennek ellenére érdekel melyiket választanád új vásárlás esetén? Akár E-Bikeról akár hagyományos bringáról van szó.

2022. febr. 20. 20:52
A kérdező szavazást indított:
Lánckerekes váltóval inkább
Agyváltóval inkább
6 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mlyen celra... milyen terepen.... milyen távolsagokra...?7
2022. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem terep, hetköznapi, hobby célra venném. Kevés városi, több kerékpárút használat.
2022. febr. 20. 21:19
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
De sík vagy hegyes-völgyes? Napi 3-4 vagy 30-40 km?
2022. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Ha mondjuk budai vagy és ott biciklizgetsz, akkor, inkább láncváltóst, az elmegy amúgy bármilyen terepen. Az agyváltósat pesti viszonyokhoz, vagy inkább alföldire. Az agyváltó nem bírja ki a hosszú használaton súllyal a felmenetelt egy 10-12%-os emelkedőn. Ismerősöm, már járt így. Agyváltóssal ment felfele egy viszonylag nagyobb emelkedőn, egyesbe, majd egyszer egy nagy reccsenés hátul, kiderült, hogy valami eltört az agyváltóban és pont úgy állt be, hogy a kereket úgy megállította, hogy utána, már tekerni nem lehetett vele
2022. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Heti 40-80km domb, sík vegyesen, Budai domborzat, mondjuk Gellért hegyhez, Normafához hasonló szintkulonbségek. Durva, meredek offroad terep kizárva.
2022. febr. 20. 23:12
 6/18 anonim ***** válasza:
Én városi használatra láncváltósról váltottam agyváltósra, és nem bántam meg, sokkal jobb erre a célra az agyváltó. Persze hangsúlyozom ebben a kategóriában, mert egyrészt terepre, hegymenetre nem megyek, másrészt nyiván van az a kategória láncváltóban, ami van olyan gördülékeny, mint az agyváltó, csak olyan kategóriájú bringát nem hagynék leláncolva az utcán, illetve eleve nem koptatnám munkába járásra. Régi berögződés, hogy az agyváltó a drága, csakhogy mait egy Shimano N3 árán kapsz láncváltós rendszert, azzal csak szenvedni fogsz, míg előbbi ha mindenre nem is jó a kevés fokozat miatt, de amit tud, abban megbízható és karbantartás mentes.
2022. febr. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha engem kérdezel, természetesen agyváltósat - pontosabban Rohloff 500/14... De a lehetőségeim nem engedik meg...
2022. febr. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7# Igen, ha agyváltó, akkor az álom a Rohloff E-14 Speedhub 500/14 agyváltója. Egyenlőre csak barátkozom a gondolattal, nem biztos, hogy összejön, ehhez még "koplalni kell" egy keveset :-)

Nem dobtam el a láncváltó gondolatát sem. Lehet, hogy használtan nézek valamit ha előbb-utóbb tudok találni ilyet a piacon.

2022. febr. 21. 09:31
 9/18 anonim ***** válasza:

5: Na, ebből már elég egyértelmű, hogy egy trekkinget vegyél, láncváltósat.

Az előbb említett Rohloff agyváltós nem ismerem...


Nekem sík terepen, kb. városi bicajnak volt egy közepes minőségű agyváltósom - az Budapest sík részein kiváló és praktikus volt. De amint elkezdtünk szintet is menni, vettem mellé egy jó trekkinget.

2022. febr. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

4:

Ismerősödnél az áttéttel lehetett gond, ha valaki sokat jár emelkedőn, agyváltósból célszerű nagyobb átfogásút vennie, illetve olyan első és hátsó lánckereket, hogy egyes fokozaton elég kicsi legyen az áttét a legdurvább emelkedőkhöz is.

2022. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!