Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárt keresek...

Országúti kerékpárt keresek munkába járáshoz (oda-vissza 44km). Nem napi szinten, de egy hónapban pl 5-10 napot lenyomnék vele. A keret nagyon maximum 200k, amibe lehetőleg fém pedálokkal együtt bele kéne férjen?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem ismerem a bringa márkákat, alkatrészeket stb. Régen pár hónapi jártam így dolgozni egy ezer éves MTB-val, de hosszútávon azért nem tudtam folytatni mert már az ülésen nem bírtam tovább ülni.

Lényeg hogy ha konkrét linkekkel tudnátok ajánlani azt megköszönném.

Árgépen most így 0 hozzáértéssel kérdezem ez a Neuzer Whirlwind 50 jó lehet pl.?



2022. márc. 7. 17:23
 1/4 anonim válasza:
Pont most vettem használtan egy neuzer whirlwind 70-et. Én is munkába járáshoz vettem. Ez az első outim. Egy hónap múlva írok véleményt hogy milyen vele járni :)
2022. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
Bizony, még munkába járáskor is ilyen távon a kulcsszó a kényelem! Ebben viszont egyáltalán nem az outik állnak az élen, sőt! Trekking-cross trekking inkább, megfelelő öltözet is kulcskérdés, ilyen távra már kellhet a lightosabb, olcsó decathlonos gatyó, főleg szembe szélben már beizzadhatsz rendesen ilyen távon egy utcai gatyóba. Ami még jól jön: Megfelelő méretválasztás, beállítás, jó nyereg. Az olcsó MTB-k deszkalap minőségű nyergei tényleg nagyon kényelmetlenek, plusz hiába állítod be, gyakran ergonómiai hiányosságaik is vannak. Hiába, egy montinál nem az a célja a nyeregnek hogy kényelmesen elhelyezkedj.
2022. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat és a hasznos tippeket. Ezek alapján nézelődök most.
2022. márc. 9. 16:08
 4/4 Dávid_1987 válasza:
Üdv. Az elmúlt 3 évben kezdtem el újra kerékpározni hobbiból meg kis sportolás gyanánt, azzal jártam melóba, boltba, mindenhova és ebben a 3 évben körülbelül 20 bringát kipróbáltam hosszabb rövidebb időre. Mindig használtat vettem és minél többet ki akartam próbálni, összegben 50-150 ezerig válogattam, most végül rájöttem hogy kb 80-100-ért ki lehet fogni nagyon jó használt bringákat amik anno 2x 3x ennyibe kerültek, csak türelmesnek kell lenni, meg kell nézni az alkatrészek állapotát az mindent elárul hogy karban volt-e tartva, az nem baj ha a váz ütött kopott, sőt még lopásgátló is, a lényeg hogy a hajtás,sor, lánc, fék, felnik rendben legyenek. Soha nem vennék már újat, 200-ért kapsz egy belépő szintű legalapabb cuccokkal szerelt bringát ami max alkalmankénti hétvégi tekerésre jó a gyerekekkel, a mindennapi melóba járás eszi a bringát, ha veszel bármit 100-ért, több marad szervizelésre is. Mivel nem kis távot ingázol ezért én azt mondanám hogy jó az az országúti vonal, akár egy modernizált régi acél vázasat modern alkatrészekkel fékváltókarral. Nekem a 3 év alatt volt régi acél vázas merev montim, újabb monti teleszkóppal,trekking, cross trekking, városi holland stílusú bringa, egysebességes országúti, acél országúti, most egy könnyebb alu országútim van és ezt élvezem a legjobban, kis erőbefektetéssel tudok gyorsan suhanni, egyszerűen észre sem veszem és ott vagyok ahova indultam. Mivel nincs teleszkóp meg tárcsafék ezért könnyebb szervizelni is. Ami a nyerget illeti, sokan azt hiszik hogy a puha párnás nyereg a jó, de hosszú távon pont a kemény a kényelmes mert a puhába belesüpped a feneked és egy idő után elkezdi nyomni a lágy részeket, a keménynél meg az ülőcsontod fekszik fel csak a kemény nyeregre és némi (pár 100km) megszokás után az lesz a kényelmesebb.
2022. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!