Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért lett divat szinte az...

Miért lett divat szinte az összes alkatrészt feketére festeni/fújni az utóbbi 10-20 évben? Van gyakorlati haszna? Szerintem ronda.

Figyelt kérdés

Egyedül a Neuzer Courier szérián láttam ezüst színű kormányt, nyeregcsövet, hajtókart, ilyesmit, de azok alsó kategóriás (fitness) gépek. A mostani biciklimen is van néhány ilyen elem, és nem hiszem, hogy jobban vonzaná a tolvajokat, bár jó lakatom van.

Nem tanácsokat kérek, hogy pl. cseréljem le az alkatrészeket utólag.


2022. ápr. 10. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez a divat. Egy időben a tiri-tarka bringák voltak. Volt a krom őrület.

Volt olyan amikor fekete-fehér+1szín játszott. Nekem is olyan van(remekül megbontja az öszhangot a telo magnezium pezsgő szinű becsuszoja es a fékkar ezüstje).

Majd elmúlik,amikor ujra az individualizmus szárnalni kezd. Most a besimulás ideje van.

2022. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyebkent olcsobb gyartani is, a kromozas meg draga, egyseges fekete festeket hasznalni meg olcso.
2022. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, milyen felületkezelési eljárások vannak, ha egyáltalán alkalmaznak ilyeneket minden ezüst színű elemnél, de nem feltétlenül krómozásra gondoltam.
2022. ápr. 10. 22:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Festés,barnitás,kromozás,szinterezés(az is festes csak másmilyen),nitridálás.

Talán a barnitás a legolcsóbb csak hát azért mondjuk olcsó hatást kelt...mert az is.

Nyilván festeni egy x1 és csak feketét kell tartani.


Kromozás ja drága és mechanikai sérüléseknek nem igazán áll ellen.


Nitridálás :) aha.

2022. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ime néhány felúletkezelés nyilvan nem.kivitelezhető mind.

Illetve egyik másik drágább de nem jobb plánem nem a bringa iparban.


[link]

2022. ápr. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:

Alapvetően a fekete egy "semleges" szín, gyakorlatilag bármely más színhez ugyanúgy passzol anélkül, hogy bazári hatást keltene.

De ha gondolod, használhatsz akár Paul Rasta alkatrészeket is, azokkal nem lesz ilyen probl~mád...

2022. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Érdekes felvetés, hogy ami nem fekete, az bazári hatást kelt... Szerintem mondjuk nem, de mi van akkor, ha van rá igény? Nem az volt a kérdés, hogy egyeseknek tetszik-e vagy sem. Az is lehet, hogy többen hiányolnák, ha nem félnének ettől a "bazári" megbélyegzéstől. Azt is kizártnak tartom, hogy drága lenne, mert "nyersen" is lehet hagyni, mint pár alkatrésznél, mondjuk csavaroknál, de mondhatnék fékkart, küllőt...
2022. ápr. 11. 20:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Nezd, ha a vasarlok 95%-a lesz.rja milyen szinu az alkatresz csak legyen es tartson ki egy szezont, az 5% kedveert nem fognak millio szint kikeverni hogy aztan a fele a raktarban maradjon. Lehet hozongeni meg utalkozni, ez van.


Az autok szinvalaszteka is meredeken lecsokkent az utobbi evtizedekben, teljesen nyilvanvaloan ugyanilyen koltsegtakarekossagi okokbol. Oke, sok a feher meg szurke auto, es? Ha nem tetszik, lefoliazod aztan lehet vele villogni.

2022. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem várok el millió színt, csak néhány modell esetén néhány szürke vagy ezüst színű alkatrészeket fekete helyett, ez minden. Jó, hogy szóba hoztad az autók színválasztékát, mert azt olvastam, hogy erről a kereskedők tehetnek, akik lebeszélik a vásárlókat a színes autókról, mondván hogy az jobban vonzza a tolvajokat (ami szerintem nem igaz). A gyártók pedig ugye olyat gyártanak, amilyeneket a kereskedők rendelnek...

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2022. ápr. 11. 20:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy feltünő tiri-tarka gépet inkább kerül a tolvaj mert a gazdája hamar rájön hogy nem a megfelelö személy ül a nyeregben.

Ha épp szembejön,mert bolt ment vele.

De igen a fekete fájdalommentes ahogy fehér is csak az jobban koszolodik. Nyers a fene tudja egy csavarral nem fognak baxakodni. És létezik festett fékkar. Nekem is volt több is.

2022. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!