Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire biztonságos ilyen...

Mennyire biztonságos ilyen helyen biciklizni?

Figyelt kérdés
A szomszéd faluban lett új munkahelyem. Nincs 5 kilométer, szóval ha az időjárás engedi, bringázni fogok. A legjobb útvonal egy üzemi, betonos út, amin alig van forgalom. Amitől tartok, hogy elég nagy a vadmozgás arrafelé. Erdős, bokros szakaszok. Bringásokra veszélyt jelentenek a szarvasok, őzek, vaddisznók? Esetleg valaki találkozott már vadakkal bringázáskor?
2022. ápr. 20. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vaddisznóhoz még nem volt szerencsém. Őzzel, szarvassal találkoztam. Utóbbival csak erdőben. Minden esetben elfutottak előlem. Egyszer eredt utánam egy borz, de nem volt elég gyors. Az nagyon az isten háta mögött volt, valószínűleg ott volt az ürege benne a kicsikkel.

Sokkal több problémám volt a nem megfelelően elzárt kutyákkal. Azok elől többször menekültem már. Emiatt tervezek paprika sprayt beszerezni, ha egyszer esetleg lassú lennék. Ezek is inkább kieső részeken voltak, tanyák közelében, ahol nem számítottak idegenre.


Szóval szerintem nincs mitől félned, nyugodtan járj bringával!

2022. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A vadállatok jobban félnek tőled, mint te tőlük....


eleve nem mész olyan gyorsan, hogy keresztben nekedmenjen egy megriadt vad - mint pl. autó esetén...


Ne félj, idővel ki fog derülni, mennyire gyakoriak _valóban_ arrafelé a kószáló vadak.

2022. ápr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik ez az útszakasz?
2022. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam róla, hogy kerékpárosra veszélyt jelentettek volna a vadak. Inkább a kutyáktól tartanék én is, ha vannak arrafelé. Szóval egy ultrahangos riasztót beszereznék.
2022. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A vaddisznó veszélyes lehet, mert az nagyon beteg módon be tud pörögni és szétszed mint a foxi a lábtörlőt ha a kicsinyeit veszélyben érzi. A mozdonynak is nekimegy. De ha van lehetősége akkor inkább eliszkol ő is.

A többi vad az ellenkező irányba szalad amint észrevesz.

Jártam őzzel úgy, hogy az út mindkét oldalán kerítés volt és megőrült szerencsétlen, mert nem tudott merre menekülni. Előrefelé nem ment, mert csak... nem tudom miért nem :D Felém nem, oldalra meg kerítést volt. Annak ugrált neki teljes erőből. Attól féltem megsérül. Ha ilyenkor neked ugrik pánikjában, akkor lehet belőle sérülés. De ez nagyon ritka eset és ha van helye elszaladni akkor pillanatok alatt eltűnik előled.


A legveszélyesebb a fácán! A köcsög megvárja amig 10 centire mellé érsz és akkor kezd el ordítva csapkodva édomtalan ballisztikusnak korántsem mondható pályán valamiféle repülésnek alig nevezhető mozgást végezni. Szívinfarktus. Ott helyben kettőt ki szoktam hordani :D

2022. ápr. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vaddal találkozol, az inkább eg, csodálatos élmény szerintem, félnivalód nincs tőlük.
2022. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15 éve járom a természetet mtb-vel és gyalog is, terjednek a vaddiaznókról mindenféle legendák, de nagyrésze városi babona... nem megy neki a vonatnak...

Igen védi a kicsinyeit, mi r amúgy az összes többi állat... ha megleped és sarokbaszorítod, még egy őz is jelenthet veszélyt, vagy akár egy hód... nem egyszer ölt már embert hód viccen kívül...

De ha haladsz egy úton, na ott biztosan nem fogsz meglepni semmilyen allatot, ahhoz be kell menni a területükre... de még ott is inkább minden még a medve is nagyívben elkerüli az embert.

Erdélyben is szoktam túrázni, az olyan helyeket leszámítva, ahová szándékosan oda van szoktatva a medve, soha nem keresztezte utamat, örültem, ha kilóméterekről láthattam...

Feleségem pl retteg a vaddiaznóktól bár erre semmi oka, csak belénevelték... ha velemtart túrán, időnként hangosan hívjuk a vaddisznokat, GYERE VADDISZNÓ...

Ennek hála soha semmilyen állattal nem talalkozunk :D

2022. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi problémád nem lesz a vadaktól. Ráadásul sötétben mozognak jobban, de alapvetően az embert kerülik.
2022. ápr. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"nem megy neki a vonatnak..."

Mozdonyvezető vagyok, láttam a saját szememmel már párszot. A nyúl besz.rik és a sínek között fut előre, mert azt hiszi másfelé nem lehet. A nagyvadak rohannak ész nélkül - ők is nekimennek a vonat oldalának ha lendületben vannak mint a magyar gazdaság. A vaddisznó meg szembefordul. A Bz motorkocsit (a kis piroska) azt szolgálatképtelenné teszi. A 2 colos hűtőfolyadék csövet úgy töri el mint az unokaöcsém a ropit.

2022. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!