Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Extrém súly alá DH bringa nem...

Extrém súly alá DH bringa nem DH-ra.(?)

Figyelt kérdés

Hali.

120-130 kg vagyok (mindig is nagydarab voltam).

Szeretnék leadni egy pár kilót (de leginkább csak nem akarok többet felszedni), így elhatároztam, hogy odafigyelek az étrendemre is és nekiállók mozogni. Munkám és a lakhelyem miatt nem igazán jöhet szóba konditerem (meg nincs is olyan haverom aki jönne oda), csak a bringázás maradt lehetőségként, hogy azzal járok melóba, ami cirka (2x) 13km dimbes dombos bicikli/földes/forgalmi út. (Na meg amúgy is, mindig szerettem bringázni, de pár éve abbamaradt. Jó újból tekerni.)

Na de a lényeg:

A DH biciklik nagyon bejönnek (nagyon nagyon tetszenek!!!), néztem is pár full telos bringát (pl: [link] ).

A félelmem az, hogy nem hiszem, hogy ezeket a telos vázakat ekkora súlyra tervezték. Mármint, hogy ráülök és akkor már kb teljesen össze is nyomódik a rugós tag.

Jól gondolom? Esetleg van erre megoldás, hogy jóval keményebb legyen?

Köszi előre is!

:)



2022. ápr. 23. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos találnál a súlyodhoz megfelelő rugót,legrosszabb esetben ez egy teló és rugóstag csere lenne.

A nagyobb probléma az,hogy ahogy a neve is sejteti,ezeket egyáltalán nem közlekedésre tervezték,a geometria és rugózás kb alkalmatlan rá. Tehetsz bele egy nagyon hosszú nyeregcsövet,beállíthatod a lehető legkeményebbre a rugózást,de akkor sem lesz egy nagy élmény aszfalton és sík földutakon tekerni,az emelkedőkről nem is beszélve...

Ha rendesen sporteszközként használnád akkor szerintem simán megoldható hogy elbírjon,de csak kölekedésre nem biztos hogy megéri a ráköltött pénzt:/

2022. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
DH biciklivel szenvedés lesz munkába járni, még az én trail montimmal is maximum 40-60 km megy kényelmesen, úgy hogy nem kezdő vagyok.
2022. ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

198 magas amatőr testépítő vagyok, én is szeretek bringázni mtb trail, nem vagyok túlzottan elhízva, mégis karcolom a 115kgot kb 25%testzsírral.

A te súlyod sem egy "extrém" súly... simán bírja egy profi bringa ezt a súlyt... sőt ha dagadt vagy, akkor ha bele gebedsz, sem fogsz tudni olyan terhelést adni annak a bringának, mintha egy 80kgos dh-s használná rendeltetésszerűen... mivel valljuk be, csak egy lomha dög vagy... most minden megsértési szándék nélkül...

2022. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Akkor valami endurót kellene néznem?

Esetleg egy ilyesmi: [link]

2022. ápr. 23. 22:02
 5/18 anonim ***** válasza:
De most akkor mit szeretnél csinálni? Ha csak munkába akarsz járni, akkor teljesen felesleges ilyet venni, csak azért mert tetszik a kinézetük.
2022. ápr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A fő lényeg a munkába járás. Jelen esetben ez magába foglal földes és aszfaltos utat is.

Esetlegesen lenne még néha hétvégente bringázás, az viszont szinte teljesen földes/erdei úton kisebb nagyobb dombokkal.

2022. ápr. 23. 23:15
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges egy xc-nél komolyabb gépet venni ilyen célra.
2022. ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

De azt próbáljuk itt megértrtni valahogy,hogy sem az enduro,sem a dh bringa nem kell a sima kissé dimbes-dombos földutakhoz,de cserébe legalább egy szenvedés velük munkába járni...

Ha tényleg annyira nagyon össztelósat akarsz(csak tudnám miért,főleg ha első mtb lenne😅),talán egy trail értelmesebb lenne...(De akkor abból már lehetne akár merevfarú is,amivel még közlekedni is egész jó)

2022. ápr. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Erre egy nagyon egyszerű, de annál butább válaszom van: Mert tetszenek...

Van is bennem kétely, hogy milyen lenne tekerni felfele egy ilyennel, erre még az is rátesz egy lapáttal, hogy itt nagyon ellene beszélnek, szóval lehet tényleg egy merevfarún kellene gondolkodnom.

2022. ápr. 23. 23:44
 10/18 anonim ***** válasza:

[link]

Még ez is felesleges lenne a felhasználásodra, de ha mindenképp valami veretősebbet akarsz, akkor ennek talán lenne valamennyi értelme, mert elmegy síkon is valamilyen szinten és mászni is tud.

2022. ápr. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!