Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Meg tud állni a növekedésem?...

Meg tud állni a növekedésem? (lent :D)

Figyelt kérdés

13 éves és 170 valami cm vagyok. Elkezdtem gyurni és az osztályfönököm aztmondta hogy meg tud állni a növekedésem mert még növésben vagyok és a csontjaim nincsenek egészem kifejlödve és az erőfeszitéstöl meg tud állni a növekedésem.

Ez igaz?

Mert utánakerestem és nem írt sehol ilyensmit.

Köszönöm a válaszokat már most :)



2015. márc. 6. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon megterhelő edzésnél igaz inkább!
2015. márc. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Neked ilyen korban a kardió mozgások felé kellene hajlanod. Az ofődnek igaza van, figyelj oda az edzésekre. Futás, bringázás, úszás, rsg, ilyesmi ajánlott, a kondi kicsit merész.
2015. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Butaság. Miben lenne más a gyúrás, mint az összes egyéb fizikai erőt igénylő sportág?

A vitamin bevitelre azért figyel az még okozhat gondot, de ilyen visszafordíthatatlant nem igazán.

2015. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Súlyt ne használ, de tolódzkodni, húzódzkodni, fekvőzni lehet attól még.
2015. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzést semmiképp amíg meg nem történik a kamaszkori nyúlás.
2015. márc. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban csak akkor kellene komolyabban testépítéssel foglalkozni, amikor már a végleges testmagasságod kialakult.

Sportolni szabad, csak egyes izomcsoportokat hangsúlyosabban építeni nem, mert ahhoz alkalmazkodva fog a szervezeted tovább építkezni, ami torzulásokhoz, a harmónikus egyensúly felborulásához vezethet.

2015. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16 évesen már lehet gyúrni. Addig ne. Még kicsi vagy.
2015. márc. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én csak mell-re, hátra és karra nyomtam eddig. Fejezem be vagy mit csináljak?

Amugy rendszeresen szoktam sportolni.

2015. márc. 7. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!