Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár fékezés hatásfokára...

Kerékpár fékezés hatásfokára vagy minőségére hatással van-e az, hogy a fékkar milyen anyagból készült, műanyag vagy alumínium?

Figyelt kérdés
Arra a fékkarra gondolok ami (2db) a kormányon helyezkedik el a patkófékeket bovdennel működteti.

#kerékpár, fékkar, intenzitás, minőség, bicikli, fék
2022. máj. 16. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:

A műanyag deformálódik kissé, a fém nem. (és utóbbi időtállóbb)

(ahogy a hidraulikus fék is azért jobb, mert az olaj nem nyúlik, ellentétben a bowdennel)


De sokkal több múlik azon is, hogy a fékkar mennyi bowdent húz. Vagy a fékpofákon (vagy hogy van-e 8-as a felniben), vagy hogy normálisan be van-e állítva a fék. Vagy magán a féken.

2022. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen . Alut nem eszi meg a por a fény sem málik el. A pofákat és a huzalt jól patentre kell beállitani , a melegben tágulnak az anyagok .
2022. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy rendszernek minden eleme hatással van annak működésére, hatásfokára.

Ha gumiból vannak a fékkarok, akkor hiába lenne a jó a rendszer többi része.

2022. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# Közeledünk 😀 azért kérdeztem, mert most műanyag van és rossz a hatásfok pedig már fékpofát cseréltem, a bovden feszes, gyanítom hogy a műanyag fékkar nem tud szorítani rendesen mert kissé rugalmas mivel nem fém.


Ez így van?

2022. máj. 16. 13:54
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

Persze hogy hatással van rá. Pár kivételtől eltekintve a műanyag hajlik, rugalmas, ami megeszi a félerőt; szélsőséges esetben akár a kormányig behúzhatod anélkül, hogy megfelelő bowdent húzna. Az alumínium ezzel szemben merev és rugalmatlan, amit húzol a karon, azzal gyakorlatilag mind a bowdent húzod.

Nem véletlen, hogy a legalja kategórián kívül nem találsz műanyag karokat...

Ez alól kivétel pár felsőkategóriás plasztik fékkar, mint pl. A SRAM Two-Axis fékkarja.

2022. máj. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5# Köszönöm a válaszod!


Ez egy régi Csepel bringa.


Házilag át lehet cserélni a műanyag kart , alumíniumra?

Egyszerű? Úgy értem, hogy picit már nézegettem csere-szemmel, nem kell lebontani mindent, hanem lehet csak a kart ott lokálisan a kormányon? (átfűzni, rögzíteni)

Nőből vagyok, ezért bizonytalankodom. A többit logikai alapon megoldottam. (még át is festettem)

2022. máj. 19. 00:43
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
@6: ki lehet cserélni. Általában a karból ki lehet akasztani a bowden végén levő akasztót - ha nem, akkor kissé macerásabb: ki kell húzni a teljesen a bowdenhuzalt, majd az űj fékkar felszerelése után visszafűzni és beállítani a féket. A kart egy csavar tartja, ennek kioldása után le lehet szedni a kormányról és ugyanúgy az újat felszerelni - de típustól függően szükséges lehet a markolat eltávolítása is. De persze ha nem értesz hozzá/nem bízol magadban, akkor végső esetben ott a szerviz.
2022. máj. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7# Köszönöm szépen! Megnyugtató amit írtál!

Szervizzel az a gond hogy fullosak, sok napra vállalják a munkát. (fékbetét 1 hét lett volna, én kb. 10 perc alatt cseréltem)

De természetesen jól írod, végszükség esetén átviszem valamelyikbe.


Még egyszer köszönöm!

2022. máj. 19. 04:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!