Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Csepel Deepspace Frameset /...

Csepel Deepspace Frameset / Blue / 560 mm Gravel kerékpárról mi a véleményetek egy hobbistának?

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 16:20
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:

Egy hobbistának még túl jó is.


De a hülyeséget félretéve ha a geometriája passzol hozzád, akkor ez lehet az utolsó bringád, mert a Cro-mo váz örökös mint a szegénység...és még rugalmas is.

2022. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És tényleg csak 200 000 forint?
2022. máj. 19. 18:23
 3/11 TR75 ***** válasza:

Álomváz.

De azért a cromo váz is rozsdásodik, szóval nem árt vigyázni rá.

2022. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem értesz félre valamit? Ez nem egy komplett bringa. 200000 Ft csak a vázszett. Kb. a háromszorosa, mire felszereled jó minőségű alkatrészekkel.
2022. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg. A vázszett 200.a bringa meg 700-tól. Akkor felejtős. Azért nem semmi, hogy majd egy milla egy bicikli.
2022. máj. 20. 09:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen árak vannak. Egy normális gravel 6-700ezer Ft körül van. Alatta valamilyen kompromisszumot vállalni kell.
2022. máj. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hobbistának teljesen feleslegesnek tartom magát a gravelt... mondjuk profinak is... számomra egy értelmezhetettlen szakág.

Ha országút akkor országúti... ha terep akkor monti... nem tudom minek keverni a szezont a fazonnal.

2022. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TR75 ***** válasza:

A gravel nem igazi terepbicaj. Inkább enyhe terepre való, mezőgazdasági földutak, erdei utak. A külsők jól gurulnak aszfalton is, de a váz kényelmesebb az országútiénál.

Mondjuk szerintem a Deepspace vázában én egy negatívumot találok: viszonylag keskeny külsőt tud csak fogadni.

2022. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na igen, de erre q felhasználási módrq ott a cross/trekking, ami még mindig sokkal praktikusabb mint ez az új gravel őrület.
2022. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TR75 ***** válasza:

Hát nem tudom. Egy ballonosabb gumival lehet csapatni rendesen a rosszabb minőségű földúton. A crosstrekking teleszkópja egy hibalehetőség, ráadásul az olcsóbb bringákra alapcuccot raknak, és súlyuk is van.

Vannak kompromisszumos alternatívák a teleszkópra is, igaz, megkérik az árát (bár egy komoly teleszkópnál mégis olcsóbbak), szerintem igazából a teleszkóp az ilyen felhasználásra kicsit túlzás.

A hajlított kormány aerodinamikusabb, aki tekert már ellenszélben egyenes és hajlított kormánnyal is, az tudja igazán, hogy mi a különbség (azt a nézetet viszont nem osztom, hogy a hajlított kormány mennyivel kényelmesebb, mint az egyenes: egy kormányszarvval a világból ki lehet menni, és nem is kell hozzá valami brutálisan drága alkatrész).

Én annak idején azért döntöttem a gravel mellett, mert minél egyszerűbb bringát szerettem volna, amit elbütykölhetek itthon is, nem kell a teleszkópra figyelnem. Hibrid tárcsafék olajos helyett (ez is kevesebb hibalehetőség), acél váz alu helyett (ez már talán az én hülyeségem, bár meg tudom indokolni, de azt elismerem, hogy a bringásoknál ez vallási kérdés :-D ). Sárvédő mehet rá, csomagtartó mehet rá, aszfalton nem lassít jelentősen, letérhetek földutakra (felénk vannak homokos-löszös helyek, a szélesebb külső nem süllyed meg egyből).

Az viszont igaz, hogy a gravel trendi lett, és ennek megfelelően nagyon felülárazott, nem véletlen, hogy sokan régebbi montikat alakítanak át gravelekké.

Amúgy meg, az sosem baj, ha szélesedik a paletta.

2022. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!