Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kerékpárról?

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék egy új biciklit magamnak. Munkába járásra használnám és hétvégente túrázásra.



2017. júl. 13. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

csak esztétikai véleményt tudok neked alkotni.

szerintem nem egy szép darab.

egyszerre akarták sportosnak,meg városinak megcsinálni és a végeredmény egy csúnya ízléstelen kerékpár.

praktikum felől pedig városba felesleges az első teleszkóp.

szóval nekem jobban tetszik a vékony vázas,teleszkóp nélküli letisztultabb variáció,mint ez a vastag monti vázas.

2017. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elsőnek igaza van, felesleges az első teló, meg amúgy is ennyi pénzért csak dísznek van rajta, viszont megnöveli jelentősen a bringa súlyát. Én ilyen felhasználásra inkább néznék használtat a neten. lehet ennél olcsóbban is megúszod, vagy ennyiért már elég jót (ennél jobbat az tuti) kapsz..
2017. júl. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szlory ***** válasza:

A 16.5 kg elég komoly tömeg, bár igaz, hogy csomagtartót és sárvédőt is kapott, de akkor sem kéne 15 felé menni, mert főleg városban kényelmetlen a nagyobb tömeg folyamatos megindítása-fékezése (ha ezt elkerülöd, akkor mindegy).


A váz ránézésre masszív, akár komolyabb túrákat is kibír, a kerék vékony városi, nem illik hozzá, a X38 helyett valami X42 lenne a megfelelőbb, ami a vegyes használatban egy jó külsővel megfelelő kompromisszum - de ezt egyszerű cserélni egyszer, ha ezt veszed.


Sokan elfelejtik, hogy a női bringák több úthibát tudnak látni, mint a férfi gépek, ilyenkor városban is jó a teleszkóp, túragépen pedig szintén előnyös a zötykölődés enyhítése kapcsán.


Nyilván nagyon kicsontozott, olcsó cuccokkal szerelt, így semmitől nem kell sokat várni, épp csak kóstolónak került rá (és persze a gagyi hatást az amatőr tekerő sokszor azzal azonosítja, hogy a bringák mind bénák és kényelmetlenek), de fenntartásokkal és későbbi fejlesztésekkel számolva bevállalható. Jellemzően ennek a költségvetésnek a duplájában gondolkodva lehet értelmes bringákat vásárolni, használtban viszont illik 100 alatt fogni valami egyszerűbbet. Rengeteg üzlet van használtakra építve, ahol a jótállás is szóba kerülhet, meg a későbbi javítgatás / szervizelés is. Illendő havi 1-2000 Ft minimum költségigényt számolni egy olyan bicajra, amit rendszeresen használsz. Ebbe néha egy-egy alkatrészcsere is belefér. Fejlesztés esetén nyilván több kell.


Mindenképp tesztvezetés ajánlott, látatlanban kezdő ne vegyen bringát, csak aki képről tudja, mit kap. (Használtat még úgy sem sűrűn szokás.)

2017. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első látásra szerelem volt, így ennél maradtam. Természetesen kipróbáltam, igaz csak egy rövid távon. Bízok a közös pályafutásunkban, azaz biciklizésünkben. Az előző kerékpáromhoz képest pehelysúlyú, kezdő is vagyok. Így számomra most ez tökéletes lesz :)
2017. júl. 14. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!