Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hajtás közben a laza pedál...

Hajtás közben a laza pedál letekeredhet?

Figyelt kérdés

Kicsit bővebben: a jobb oldali pedál a régi Csepel lady-n is úgy találtam hogy jobb menetes, a bal pedig bal, valamint ez a videó is azt támasztja alá hogy a bicikliken ez így van, és nem pedig fordítva.


Miért nem úgy van megoldva, hogy hajtás közben a pedál rászorulhasson?


[link]



2022. jún. 27. 12:56
1 2
 1/17 Alex Fly ***** válasza:
100%
Pont azért van így kitalálva, hogy hajtás közben rászoruljon és ne tekeredjen le...
2022. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Pont hogy nem szorul rá!

Értelmezted amit írtam?

2022. jún. 27. 14:46
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha máshogy nem megy, rajzold le magadnak. Minden biciklin úgy van a pedál, hogy tekeréskor rászoruljon, ne letekeredjen.
2022. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A videót kérlek nézd meg, és értelmezd az alapján, ugyanis AZON sem úgy van, hogyha elfelejtenéd meghúzni, akkor tekeréskor rászorulna.
2022. jún. 27. 15:10
 5/17 anonim ***** válasza:

Pontosan úgy van kitalálva, hogy rászoruljon.

Viszont, ha beáll a pedálban lévő csapágy, akkor kitekeri magát a pedál tekerés közben.

2022. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem tudok jobbat mondani: lazítsd ki a pedálodat és tekerj egy kört a ház körül. Nem fog kiesni.
2022. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Alex Fly ***** válasza:

A mai kerékpár több mint 100 éves fejlődés eredménye. Nem véletlenül úgy van összerakva, ahogy...

Elhiheted, hogy nem volt 100 éven keresztül az összes mérnök hülye a szakmájához: nem véletlenül balmenetes a bal és jobbmenetes a jobb pedál.

2022. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ha beáll a csapágy, akkor kitekeredhetnek, pontosan erre gondoltam!


DE! Ha rendben vannak a csapágyak, akkor mitől tekerednek be a pedálok? Na ezt magyarázza meg valaki nekem és kapna tőlem 100 kezet is, ha tudnék annyit adni.. ;)

2022. jún. 27. 17:55
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"DE! Ha rendben vannak a csapágyak, akkor mitől tekerednek be a pedálok? "


Mert a surlódási együttható sosem nulla.

2022. jún. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ez így van, de ettől ez még nem magyarázza meg...
2022. jún. 27. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!