Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklis futárok mit és...

Biciklis futárok mit és mennyit esznek/isznak munka közben?

Figyelt kérdés
Hamarosan biciklis futár leszek. Tudom, hogy a hosszabb műszakok alatt nagyon fontos a megfelelő energia és folyadék bevitel, de bizonytalan vagyok abban, hogy mit és mennyit érdemes enni és inni.

2022. jún. 29. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én időszakos böjtölök, este eszem, inni meg vízet iszom
2022. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szénhidrátot vigyél be sokat.
2022. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Haverom vegán. Füstölt tofut szokott enni kenyérben/krumplival, szenyát vagy megáll venni valamit.
2022. júl. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:
100%

Nem tudom ismered-e azt a mondást, hogy "ezzel nem mész el Berlinig".

Az egész napos tekerés komoly fizikai megterhelést jelent. Oda kell az energia.

Ivásnál arra figyelj, hogy ne csak akkor fogyassz amikor szomjasnak érzed magad, mert akkor már már kiszáradtál.

Kajának meg nap közben jók a műzli és energia szeletek, mert kevés helyet foglalnak.

2022. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az izmaidat fogod dolgoztatni, nagyon fontos a fehérjebevitel, plusz kalcium, magnézium. Hús, tojás, tejtermékek, hüvelyesek, magvak és csonthéjasok, tofu... Vehetsz valamilyen gyúrós fehérjeitalport is. Proteinszeletek is biztos jók, de szerintem túl vannak árazva.

Ha megéhezel, anyagilag jobban jársz, ha egy élelmiszerboltba mész be ahelyett, hogy streetfoodra költenél.

Műszak előtt igyál eleget, nyáron a nagyját úgyis kiizzadod. Vigyél magaddal kulacsot.

Főállású biciklis futárként naponta legalább 60-80 km-t kell tekerned. Ha nem vagy edzésben, akkor néhány hétig el fog tartani, amíg belejössz. Légy észnél, és ne erőltesd túl magad. Vigyázz a térdízületedre.

2022. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!